Ağabeyinin çalışanını döverek öldürdü: Bayılınca parka bıraktım

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Ağabeyinin çalışanını döverek öldürdü: Bayılınca parka bıraktım Bursa’da yaşayan 35 yaşındaki Erdal Akkuş, çalıştığı çay ocağının sahibinin kardeşi Fatih Ü. tarafınca dövülerek öldürüldü.

Olay, dün saat 18.00 sıralarında, merkez Yıldırım ilçesi Çınarönü mahallesinde meydana geldi. Parkta birinin kanlar ortasında hareketsiz yattığını gorenler, durumu polis ve sıhhat takımlarına bildirdi. İhbarla gelen sıhhat nazaranvlilerince birinci müdahalesi yapılan ağır yaralının, polisin denetiminde, 3 çocuk babası Erdal Akkuş olduğu belirlendi. Akkuş, ambulansla Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Akkuş, tabiplerin tüm uğraşına karşın vefat etti. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, Erdal Akkuş’un, Çınarönü Mahallesi Muhtarı Yusuf Ü’ye ilişkin çay ocağında çalıştığı bilgisine ulaştı. Polis, olay günü, alacaklı olan Akkuş’un, çay ocağına gittiğini ve maaşını Yusuf Ü’nün kardeşi Fatih Ü’den istediğini saptadı. Polis, Fatih Ü’yü gözaltına aldı.

Erdal Akkuş hastanede vefat etti.

‘PARKA BIRAKTIM, ÖLDÜĞÜNÜ BİLMİYORDUM’

Emniyetteki sözünde Fatih Ü, Erdal Akkuş’u darbettiğini ve bayılınca da parka bıraktığını itiraf etti. Fatih Ü, birinci tabirinde, “Ağabeyime ilişkin çay ocağında çalışıyordu. Ortamızda uzun vakittir laf dalaşı oluyordu. Ağabeyim yokken kimi vakit ben bakarım. Çay ocağından maaşını almamıştı. Benden maaşını istedi. Alacağını istedi ve bunun üzerine ortamızda bir daha tartışma çıktı. Bir anda ikimiz de birbirimize küfretmeye başladık daha sonra yumruklaştık. Ben kendimi kaybetmişim hengame sırasında. Baktım, baygınlık geçiriyor. Ben de aldım, gdolayıp, parka bıraktım. Öldüğünü bilmiyordum. Öldürmek istememiştim” dedi.

Fatih Ü, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Erdal Akkuş’un cenazesinin defnedilmek üzere memleketi Ankara’ya gdolayıldüğü öğrenildi. (DHA)