Adana’da gürültü tartışması cinayetle bitti: Bana ne öldüyse

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Adana’da gürültü tartışması cinayetle bitti: Bana ne öldüyse Adana’da sokakta bağırdığı öne sürülen komşusu Y.S’yi (55), tabancayla vurarak öldüren M.G (70), tutuklandı. Sözünde cinayeti itiraf eden M.G, adliyeye sevk edilirken, “Ne cinayeti? Benim hiç bir şeyden haberim yok. Bana ne öldüyse” dedi.

DHA’nın aktardığı olay, 22 Ağustos günü saat 07.30 sıralarında Seyhan ilçesi Sarıyakıp Mahallesi’nde meydana geldi. Sokağa çıkan Y.S, teze nazaran, “Evime hırsız girdi. Hırsız var” diye bağırmaya başladı. Bunun üzerine birebir sokakta yaşayan komşusu M.G reaksiyon gösterince tartışma çıktı. Tartışmanın akabinde yakınlardaki çay ocağına giden Y.S, burada konutundaki ruhsatsız tabancayı alarak geri dönen M.G tarafınca vurulup hayatını kaybetti.

KENDİSİNİ MESKENE KAPATTI

Olayın akabinde kaçan ve havaya ateş açan M.G, yolda daha öncesinden tartıştığı fakat olayla ilgisi olmayan bir öteki komşusunu da başından yavaşça yaraladı. Kendisini konutuna kapatan M.G, İhbar üzerine olay yerine gelen polis grupları tarafınca gözaltına alındı.

M.G emniyetteki sözünde, “Sokakta bağırmaya başladı, rahatsız oldum. Dışarı çıktığımda bana küfretti. Ben de tabancayla vurdum” dedi. Sıhhat denetiminin akabinde çıkışta kendisini görüntüleyen basın mensuplarınaysa, “Ne cinayeti? Benim hiç bir şeyden haberim yok. Bana ne öldüyse. Hak eden ölmüştür” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)