Abodi ve Malagò: “Artık bir stadyum yetkilisine ihtiyacımız var”

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
708
0
0
“Futbol stadyumları konusunda en geri kalmış ülkeyiz. Ama olumsuz anların aynı zamanda fırsat anları olduğunu düşünmeye alışkınım. Stadyumlardan sorumlu bir yetkiliden bu nedenle bahsettim. Herkesi aynı kefeye koyacak bir yola ihtiyacımız var.” kurumsal ilişkilerde ve idari süreçlerde koşullar”: Bunu Spor ve Gençlik Bakanı söyledi, Andrea AbodiDavide Astori Derneği tarafından desteklenen ve CONI onur salonunda düzenlenen “Sürdürülebilirlik ve sportif sadakat” etkinliğinin oturum aralarında.

2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na bakıldığında 5 stadyumun bulunması gerektiği endişesi var, aksi takdirde UEFA iki yıl içinde organizasyonu zaten hazır olan Türkiye'ye devredecek. Abodi, bunun herkes için büyük bir fırsat olduğunu açıkladı; yıllardır çalışmaları durdurulan Cagliari stadyumundan, Napoli'den (“ama bunu nerede yapacağımıza karar vermeliyiz”), Verona'dan, Cenova'dan, Floransa'dan vb. bahsetti. Bakan, “Prosedürü destekleyebilecek bir koordinatörün olması gerekiyor” diye ekledi. Ayrıca prosedürlerin kolaylaştırılmasına izin veren bir kurala da ihtiyacımız var. Yapılan yanlışların farkında olmalıyız ve ilk mesajı en iyi ifadesiyle futbol sisteminden, Federasyondan, Ligden başlamalıyız. Sadece 2032'de Avrupa Şampiyonası'nı yapacağız diye değil, kendimizi modern altyapılara sahip olacak bir konuma koyalım.” Son olarak genel bir değerlendirme: “Haberlerin bize kritik faktörleri sunduğu bir an. Önümüzdeki birkaç ayın haberleri anlatılan her şeyin ne kadar gerçek olduğunu açıklayacak. Gerçek şu ki, bu zor anı sadece bir düşünme anı değil, aynı zamanda bir karar anı haline getirecek şekilde değerlendirmeliyiz.”

Abodi ayrıca Gabrirele Gravina hakkında da konuştu ve onu savundu. “Bu beni çok endişelendiriyor ama daha ileri gitmeyeceğim. Gerekli ihtiyatla konuşmaya alışkınım. Bu durum karşısında sağduyuya ve garantiye ihtiyaç vardır. Yargı öncelikle üzerine düşeni yapacaktır. Ben aynı zamanda halk mahkemelerine ve sokak davalarına da karşıyım.”

“Stadyum Komiseri mi? 30 yıldır onlarca durumun yaşandığı bu bataklıktan bir komiserin daha iyi olduğunu nasıl fark edemem? Ben çok taraftarım ama ne yapabileceğini, kime cevap verdiğini, kim olduğunu çok dikkatli okumak istiyorum, onun bir teknisyen mi yoksa politikacı mı olduğunu anlamak istiyorum, çünkü ikincisi durumunda ne söylediğini dinliyor. parti diyor ki…”: yanıtı Giovanni Malagò Bakan Abodi'ye. Stadyumlarla ilgili olarak Coni no.1 şunu ekledi: “Kısıtlamalar Müfettişliklerin kısıtlamalarıdır. Sorun yalnızca politiktir çünkü bu şeyleri dizginlemeden bırakırsanız, yaptığınız yasalar başka olaylar tarafından belirlenir. Wembley bir kenara atıldı ve yeniden yapıldı. 50 yıl önce inşa edilen bir stadyumun üzerindeki kısıtlamaları anlamıyorum.” “Hiç bu kadar düşük bir noktaya ulaşmadık, ancak sorun şu ki, altyapı gibi konularda en düşük noktaya ulaşmış olmamıza rağmen, sportif sonuçlarda hiç bu kadar yüksek olmamıştık. Kendi tarzımızda mükemmellik yarattık. Atletizm çocukları, örneğin, madalya kazanmaya hazırsanız – diye ekliyor Malagò – bir ülkeyi futbolda yaptıklarına göre yargılayamazsınız, futbol sadece en popüler spordur”. Ve zaten son dört yarışı kaçırdığı için Olimpiyatlara katılamıyor. “CONI ulusal konseyinde kararlar sunabilirim, ancak yasa devleti temsil edenler tarafından yapılıyor – diye devam ediyor – çeşitli nedenlerden dolayı en düşük noktadayız: 2018'den bugüne 5 başbakanla görüştüm. Her biri bu beyler farklı bir spor bakanı getiriyor ve her seferinde yeniden başlıyorsunuz ve her şey yolunda giderse bir şeyler bilen bir muhatap buluyorsunuz ama çoğu başka dünyalardan geliyor ve en iyi senaryoda bu beyefendiye karşı önyargılı değil. daha önce ne yapıldı”. Malagò sporun geleceği, değişen hükümetler, bazen Belediyelere karşı olan Bölgeler, bürokrasi, gençler arasındaki düşük personel değişimi vb. konularda endişeli. “Kendimizi kandırmanın bir anlamı yok, gelecekte şu anki gibi kazanamayacağız.”

Paris 2024 için İsrail'e IOC yaptırımı yok

Yani yaptırım uygulamaya niyeti yok İsrail önce Paris Olimpiyatları Hamas'a karşı yürütülen savaş nedeniyle. Şu anda yaptırım hayal etmek söz konusu değil” dedi. Pierre-Olivier Beckers-Vieujan. Bazı Filistinli aktivistlerin yanı sıra bir grup solcu parlamenter de İsrail'in Oyunlar'dan çıkarılması çağrısında bulundu. Ancak IOC için durum bundan farklı. Rusya Ve Belarus. “IOC'nin başlangıçta Rusya'ya ve ardından Rusya Olimpiyat Komitesi'ne (ROC) yaptırım uygulamasına yol açan nedenler çok spesifik. Rusya ve son zamanlarda Kuzey Kore, Olimpiyat Şartı'nın önemli kısımlarını baltaladı. Bu durum Filistinliler için geçerli değil.” Olimpiyat Komitesi veya İsrail Olimpiyat Komitesi'nin barış içinde bir arada yaşaması. Bunların farklı durumlar olduğu tamamen açık”, diye açıkladı IOC'nin Paris Oyunları koordinasyon komisyonu başkanı.