2022 WOOLMARK PERFORMANS YARIŞINA MÜRACAATLAR BAŞLADI

BanaDediKi

Global Mod
Global Mod
26 Eki 2020
1,324
0
0
2022 WOOLMARK PERFORMANS YARIŞINA MÜRACAATLAR BAŞLADI Dünyaca ünlü outdoor markası Salomon ve The Woolmark Campany iştirakinde düzenlenen 2022 Woolmark Performans Yarışması’na müracaatlar başladı. 2021 yılında Türkiye’den 11 üniversitenin başvurduğu müsabakayı Oregon Üniversitesi kazandı.

Woolmark Performans Müsabakası, üniversite öğrencilerine, Avustralya Merinos yününün bilimsel ve performansla ilgili faydalarını inovatif yeni eser uygulamalarına uyarlama konusunda eşsiz bir fırsat sunuyor. Müsabaka hem de epey sayıda güçlü eğitim kaynaklarına ve dal uzmanlarının vereceği bir dizi canlı webinar eğitimine ulaşma imkanı da veriyor. Bu yıl müsabakaya katılacakları tüm bu imkanların yanı sıra 10.000 Euro para mükafatı, Salomon’ın üretim fabrikasında 3 ay paralı staj imkanı, The Woolmark Company ve marka ortaklarıyla bir küme atölye çalışması, geliştirdikleri konseptle kontaklı fikri mülkiyet haklarını bir küresel markaya satma imkanı da bekliyor. Ayrıyeten tüm finalistler, bölüm uzmanlarıyla üç aylık mentorluk programına katılabiliyor. En epeyce sayıda kaliteli öğrenci sunumunun ve müracaatının yapılmasını sağlayan eğitim kurumuna da 10.000 Euro para mükafatı veriliyor.

2021 yılı kurumsal ödülünün kazananı Oregon Üniversitesi, Spor Eserleri Tasarımı Yüksek Lisans Programı Kurucu Yöneticisi ve Profesörü Susan Sokolowski, müsabakayı kazandıkları için gurur duyduğunu ve gelecekteki öğrencilere de ilham vermesini belirtirken müsabakanın “öğrencilerin öğrendikleri ayrıntıları The Woolmark Company yardımıyla dalın önde gelen firmaları ile ortak projede birleştirebilmelerinin şahane bir yolu olduğunun, fazlaca değerli fırsatlar sunduğunun” da altını çizdi.

Woolmark Performans Yarısması’na katılmak isteyen tüm üniversiteler woolmarkchallenge.com sitesinden 16 Mayıs 2022 tarihine kadar projelerini sunmaları gerekiyor.