Richarlison gözyaşları içinde: “Dünya Kupası'ndan sonra durmak istedim, sadece ölümle ilgili şeyler arıyordum ve depresyona girdim” – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
701
0
0
Bu sefer ırkçılığın bununla hiçbir ilgisi yok. Bu seferki dram samimi ve derin. Patlamanın ardından Vinicius, başka bir Brezilyalı kamera önünde gözyaşlarına boğuldu. Hakkında Richarlisonmerkez ileri Tottenham Katar'daki Dünya Kupası'ndan sonra gözden düştü.

Richarlison: “Bırakmak istedim, depresyondaydım”

“Bırakmayı düşündüm, bunalıma girdim, internette sadece ölümle ilgili görseller arıyordum”. Kameralar önünde acı bir itiraf ESPN. Doha deneyiminden omuzlarında Brezilya'nın 9 numaralı formasıyla döndükten sonra yaşananları şöyle anlatıyor: “Dünya Kupası'nda en iyi performansımla oynamak isterdim ama bunun yerine sınıra ulaştım. Neler oluyor bilmiyorum. Hatta bunu babamla da konuştum, her şeyden vazgeçmek istediğimi söyledim.” Hiçbir sebep yokken sanki şok edici bir şey olmuş gibi: “Bilmiyorum, intihar etmek istediğimi söylemeyeceğim. Ama depresyondaydım ve bırakmak istedim. Antrenmanlara gitmek yerine sadece eve gitmek istedim.” ya da odama. Nedenini bile bilmiyorum.”

Richarlison: “İnternette ölümle ilgili şeyler izliyordum, terapi beni kurtardı”

Kendisinin bu girdaba nasıl düştüğünü açıklamak pek de kolay değil: “Dünya Kupası'ndan sonra bana her şey dağılıyormuş gibi geldi.” Kendini sorgulama pahasına da olsa terapiye giderek bu durumdan kurtuldu: Daha önce profesyonel yardım arayan insanların deli olduğunu düşünürdüm. Ama bu saçmalıktı. Terapistim istesem de istemesem de hayatımı kurtardı. Sadece saçma sapan düşünüyordum. Google'da bile sadece saçmalık arıyordum, sadece ölümle ilgili şeyler görmek istiyordum.” Ve şimdi sorunları olan herkesin de aynısını yapmasını öneriyor: “Bugün şunu söyleyebilirim: Eğer bir psikoloğa ihtiyacın varsa onu ara, çünkü bu güzel bir şey. Açılın, anlayan biriyle konuşun. Beğensek de beğenmesek de bu insan hayatını kurtarıyor.”