Rangnick, Bayern Münih teknik direktörü olmayı reddetti: “Avusturya teknik direktörü olarak kalacağım” – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
720
0
0
Arama devam ediyor. Bayern Monako gelecek sezona kadar antrenör bulamadı yedek kulübesinde Thomas Tuchel'in yerini alacak. gelişi için her şey yapılmış gibi göründüğünde Ralf Rangnickdönüş geldi: 65 yaşındaki Alman teknik adam, Bavyera'nın teklifini reddetti ve takımda kalmaya devam edeceğini duyurdu. Avusturya rehberi.

Rangnick, 2022'den beri milli takımın teknik direktörlüğünü yapıyor ve Avrupa Şampiyonası sonrasında sona erecek olan sözleşmesini uzattı. Duyuru, Viyana Futbol Federasyonu (Ofb) tarafından net bir şekilde yapıldı: İnternet sitesinde “Ralf Rangnick kararını verdi. 65 yaşındaki oyuncu, 2024 Avrupa Şampiyonası'ndan sonra da milli teknik direktör olarak kalacak” yazısını okuduk.

Rangnick'in seçimi

“Koçun sözleri – tüm kalbimle Avusturya takımından sorumluyum. Bu görevi gerçekten seviyorum ve seçilen yolda başarılı bir şekilde devam etmeye kararlıyım. Bunun Bayern'in reddi olmadığını açıkça vurgulamak isterim. Daha ziyade takımım ve ortak hedeflerimiz için bir karar. Maksimum konsantrasyonumuz Avrupa Şampiyonası'nda, mümkün olduğu kadar ileri gitmek için elimizden geleni yapacağız!”.

“Zidane, Bayern'den bir adım uzakta”: İspanyol basını kendinden emin. Almanya, teknik direktör Nagelsmann'ın süresini 2026'ya kadar uzattı

19 Nisan 2024

Bayern üçüncü hayır

Bild'e göre Rangnick'in reddi “yaşam tarzı seçimiyle” bağlantılı. Koç, Avusturya ile Avrupa Şampiyonası'nı tamamlarken Bayern kadrosunu planlamak ve Bavyera kulübü gibi üst düzey bir kulübü yönetmenin baskısıyla uğraşmak gibi ikili bir rol üstlenme niyetinde değil. Rangnick'ten önce Bayern denemişti (şanssız) Xabi Alonso Bayer Leverkusen'de kalacak ve Almanya'da 2026 yılına kadar sözleşmesi bulunan Julian Nagelsmann'ı geri çağırmaya çalıştı.

Konular