Pickleball Wollman Rink'te kalıcı bir yere sahip olacak

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,900
0
0
Pickleball Wollman Rink'te kalıcı bir yere sahip olacak
Günaydın Bugün Pazartesi. Bugün, Central Park'taki Wollman Rink'te sezon dışı buz pateninin yerine Pickleball 2.0 diyebileceğiniz şeye bir göz atıyoruz. Bu sefer kalıcı. Ayrıca milletvekillerinin hafta sonu geçirdiği eyalet bütçesine nelerin dahil olduğunu da göreceğiz.

Geçen yıl, Central Park'taki Wollman Rink'te sezon dışı buz pateninin yerine turşu kortları getirildi. Oyun yüzeyi, sahanın beton zeminini kaplayan dev bir akrilik halıya benziyordu.

Bu yıl turşu oyuncularının ayakları ile saha arasında hiçbir şey olmayacak. Zemin yenileniyor.

Şu anda pistte turşu oynamak için üç yıllık bir sözleşmesi bulunan CityPickle, yeni yüzeyin kalıcı olacağını ve bazen tenisin basit kuzeni olarak adlandırılan spor için ikili bir işleve hizmet edeceğini söylüyor. Buz pateni sezonu geri döndüğünde turşu sahaları buzun altında kış uykusuna yatacak. Şirket ayrıca yeni yüzeyin yağmurdan sonra akrilik halıya göre daha hızlı aktığını ve kuruduğunu, böylece oyuncuların sahaya daha hızlı geri dönmelerine olanak sağladığını söylüyor.

Spor ve Fitness Endüstrisi Derneği'ne göre turşunun popülaritesi salgın sırasında arttı ve ABD'de 2021'de 4,8 milyondan geçen yıl 13,6 milyon oyuncuya yükseldi. CityPickle direktörü Mary Cannon, CityPickle'a pisti yeniden yüzeye çıkarma izni vermenin “turşuya gerçek bir güven oyu” olduğunu söyledi. Şirket, buz pateni pistinin imtiyaz sahibi Wollman Park Partners'ın 250.000 $'dan fazla yenileme maliyetini karşıladı.

Kendisi, “doğası gereği muhafazakar olan Parklar ve Rekreasyon Departmanı'nın Wollman Rink'i turşu sahaları için kalıcı bir yuva olarak onaylamasının önemli bir dönüm noktası olduğunu” söyledi.

Şehir Parkları Komiseri Sue Donoghue, bir imtiyaz sahibinin bir şehir tesisindeki iyileştirmeleri finanse etmesine izin vermenin “o kadar da sıra dışı olmadığını” söyledi. Parklar Departmanı, şehir genelinde ücretsiz ve ilk gelene ilk hizmet esasına göre kullanılabilen yaklaşık 70 diğer açık hava turşu sahasını yönetmektedir.

Wollman Rink parkurlarını diğerlerinden ayıran şey, CityPickle'ın rezervasyon alması ve ücret talep etmesidir (zamana bağlı olarak oyuncu başına 10 ila 12,50 ABD Doları). CityPickle ve Wollman Park Partners'a göre, kişi başı 5 dolar karşılığında günde altı saat oyun imkanı da var; bu fiyata kürek kiralama da dahildir.

Geçen yıl fiyatlandırma bazı oyuncular tarafından eleştirildi. Mavajo adını kullanan bir Reddit kullanıcısı, “Fiyat neredeyse kesinlikle zengin insanlar ve turistler düşünülerek belirlendi” diye yazdı. Aslında CityPickle, plazaların, gözlem güvertelerine, Broadway gösterilerine ve müzelere katılan şehre gelen ziyaretçiler arasında popüler olduğunu söyledi.

CityPickle, geçen yıl pistteki koltukların yüzde 73'ünün kullanıldığını ve 56.000'den fazla oyuncunun ilgisini çektiğini, toplam Donoghue'nun “olağanüstü” olarak adlandırıldığını söyledi. “Fiyatlandırmanın her zaman bir sorun olduğunu” ve bakanlığın imtiyaz sahiplerini gözetlediğini söyledi. Ancak Wollman Rink'teki turşu operasyonunun “gerçekten yapmak istediğimiz şeyle, yani en son teknolojiye sahip sporlara ve aktif rekreasyona erişim sağlamakla uyumlu olduğunu” da sözlerine ekledi.

Pistin bir geçmişi var: Şehir, Donald Trump'ın şirketiyle 1980'lerde pisti yeniledikten sonra işletmesi için sözleşme imzaladı. Bu sözleşme Michael Bloomberg'in yönetimi sırasında uzatıldı ancak 2021'de Belediye Başkanı Bill de Blasio anlaşmanın feshedilmesini talep etti. Wollman Rink artık Philadelphia 76ers ve New Jersey Devils'in sahibi olan Harris Blitzer Sports & Entertainment'ın ortak girişimi olarak işletiliyor; Ekinoks Grubu; ve Hudson Yards'ı geliştiren bağlı şirketler.

Bir turşu topu mekanı olan pistin, emekli konser menajeri Amy Sperling de dahil olmak üzere hayranları var. Yaşını “50'nin üzerinde” olarak nitelendiren Sperling, geçen yıl burada turşu oynamaya başladığını söyledi.

“Mahkemelerin çok iyi korunduğu bir tesistesiniz” dedi. “Dolapları var. Tanrı biliyor ya, giderek daha fazla turşu sahası var ama diğer kortların zemini çatlak olabilir. Başladığınızda betonun üzerine düşmek istemezsiniz. Bakımlı bir parkurun güvenliğini tercih ederdim ve bunun için biraz daha fazla para öderdim.”

Hava durumu

60'larda en yüksek değerlerin görüldüğü güneşli bir günün tadını çıkarın. Akşam hava açık olacak ve sıcaklık 40°C civarında olacak.

ALTERNATİF OTOPARK

Bugün yürürlükte. Yarın (Fısıh) tatil edildi.

New York'tan son haberler

Cumartesi öğleden sonra, New York City'deki 50'den fazla cadde ve meydan, yılın ilk “açık sokaklar” hafta sonu nedeniyle arabalara kapatıldı. Yankees, Tampa Bay Rays'e yenildi. Ve Albany'deki eyalet yasama organı, vadesi geldikten 19 gün sonra nihayet bir eyalet bütçesini kabul etti.

Vali Kathy Hochul ve New York City kazananlardan ikisi oldu. Hochul, toplamı 237 milyar doları bulan bütçeyi, Belediye Başkanı Eric Adams'ın şehirdeki okullar üzerindeki kontrolünü genişletmek gibi tartışmalı konuları çözmek için kullandı.

Bütçede ayrıca New York City'deki göçmen hizmetlerini desteklemek için 2,4 milyar dolar da yer alıyor. Bu, geçen yılın fonundan 500 milyon dolar daha fazla bir artışı temsil ediyor ve vaka yönetimini, tıbbi masrafları ve yasal kaynakları karşılamayı amaçlıyor.

Bütçe, Hochul için perakende suçlarla mücadele için yeni kaynaklar, eyalet çapında bir yapay zeka konsorsiyumu ve konut inşaatını hızlandıracak çığır açan bir konut anlaşması gibi diğer öncelikleri de içeriyordu; üstelik bunların hepsi zenginlere uygulanan vergileri artırmadan yapıldı. Yeni bütçe aynı zamanda Brooklyn'deki kapanması planlanan SUNY Downstate dahil olmak üzere zor durumdaki hastanelere yardım etmek için yüz milyonlarca doları da içeriyor.

Toplam bütçe, Hochul'un ilk teklifinden 4 milyar dolar daha fazla olacak, bunun nedeni kısmen milletvekillerinin onun maliyet düşürücü önlemlerinden kaçınması. Bunlardan biri okul yardımıydı: Milletvekilleri, yardımların toplu olarak kayıt sayısı azalan bölgelerden artan ilçelere kaydırılmasına izin verecek bir planı reddetti. Yine de okul finansman formülünün unsurları değişecek ve bazı bölgeler beklenenden daha küçük artışlar alacak.

Bütçede ayrıca İsrail-Hamas savaşının başlangıcından bu yana yaşanan olaylara yanıt olarak nefret suçunun genişletilmiş bir tanımı da yer aldı. Artık 20'ye yakın suç daha nefret suçu olarak cezalandırılabilecek.

BÜYÜKŞEHİR günlüğü

Eğil

Sevgili günlük:

Kocamın nefret ettiği şeyi yaptım: Kaldırıma bırakılan çöpleri incelemek. New Yorkluların çöpe attıkları inanılmaz. Eğilme olarak bilinen bu hazine avı türünden keyif alıyorum.

Bu gezegen için iyi, paradan tasarruf etmemi sağlıyor ve beni koşmaya teşvik ediyor. Ve yanıma aldıklarıma artık ihtiyacım kalmadığında, pişmanlık duymadan onu yola geri götürebilirim.

Yıllar geçtikçe istemeden de olsa bazıları pratik, bazıları işlevsel olan birçok değerli eşya edindim. Oturma odamızda yer alan İtalyan yapımı yer lambası One Piece, tam anlamıyla hayatımızın ayrılmaz bir parçası.

O gün Batı 16. Cadde'deki bir binanın önünde mükemmel durumdaki metal ve cam bir raf gördüm. Doktor randevusuna geç kaldığım için yürümeye devam ettim.

Doktorun muayenehanesine geldiğimde rüyamda üniteyi gördüm. Bu bir kitaplık, derme çatma bir kiler ya da kızımın Play-Doh heykellerinin sergilendiği bir sergi olabilir.

Aynı yoldan geri döndüğümde birimin hâlâ orada olduğunu gördüm.

Beni eve götür, diye çağırdı. Ben de yaptım.

23. Cadde istasyonunun merdivenlerinden aşağı doğru yönlendirdiğimde kimse gözünü bile kırpmadı.

81. Cadde'den çıktıktan sonra merdivenlerin dibinde bir an durdum, sonra onu yukarı çekip sırtıma koydum ve merdivenleri çıktım.

Yolun yarısına geldiğimde bir kadın durup beni tırmanışımı izledi.

“Sen benim ilham kaynağımsın!” Aşağıya inip aşağıdaki istasyona doğru kaybolmadan önce bağırdı. “Devam et kızım!”

Sözlerinin yüzümde bıraktığı gülümsemeyi ya da eve dönüş yolculuğumu tamamlamam için bana aşıladığı kararlılığı görmedi.