Yılbaşı öncesi ikinci el araba piyasasında hareketlilik bekleniyor

semihkara24

New member
14 Haz 2021
479
0
1
Normal seyreden ikinci el araba piyasasının, yılbaşı öncesi hareketlenmesi bekleniyor. Geçtiğimiz senelera göre fiyatlarda artış yaşanan ikinci el arabalarda, şu sıralar sakinlik hakim.

Son olarak ÖTV indirimi dedikodularına yönelik indirime gidilmeyeceğinin açıklanmasının akabinde, araç alacakların başlarında soru işareti kalmadı.

İHA’nın haberine nazaran, araç alacakların yeni yılda fiyatlara artış yapılacağı niyetine hakim olduğunu belirten Antalya Emlakçılar Oto Galericiler ve İş Takipçiler Odası Lideri İsmail Çağlar, “Yılbaşına hakikat hareketliliğin daha da artacağını düşünüyorum. Zira yılbaşından daha sonra fiyatların bir tık daha artacağı niyeti var.” sözlerini kullandı.

Şu an Türkiye genelinde ikinci el piyasası olağan bir düzeyde gittiğini aktaran İsmail Çağlar, “Kötü bir durumda değiliz. 3-5 aydır ÖTV istikametinde yapılan indirim dedikoduları çıkmıştı. Bundan dolayı beşerler alışveriş yapmakta geri durmuştu.

“Hareketlilik artacak”

Son olarak Bakan beyin açıklamaları daha sonrası, tekrar hareketlilik başladı. Yılbaşına hakikat hareketliliğin daha da artacağını düşünüyorum. Zira yılbaşından daha sonra fiyatların bir tık daha artacağı niyeti var.

Şu anki piyasadan esnaflar ve müşterilerimiz, kendi ceplerine uygun bulduğu yerlerden araçlarını almalarını tavsiye ediyorum.”
dedi.

25 yıllık oto galerici Mustafa Şahin ise, ikinci el piyasasının süratli yükselmesinden dolayı galeri ve ikinci el araba pazarlarında sakinlik yaşandığını kaydetti.

Piyasanın beklemeye girdiğini söyleyen Şahin, “Kredi durumu bunu hayli etkiliyor. Beşerler kredi alamıyorlar. Bu fiyatlara vakit içinde alışılacak, ahenk sağlanacağını düşünüyorum.” dedi.