YENİ ELVIS PRESLEY, JACOB ELORDI OLDU

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
YENİ ELVIS PRESLEY, JACOB ELORDI OLDU Elvis ile ilgili bir biyografik sinema bitmiş olduğinde, küllerinden bir diğeri doğar. Bu sefer, Elvis’in birinci sınıf bir yıldız olan eski karısı Priscilla Presley’e bir öbür sinematik hürmet duruşunda Rock Kral’ını Jacob Elordi canlandırıyor. Priscilla Presley’i ise Cailee Spaeny canlandıracak. Sinemanın çekimleri bu sonbaharda Toronto’da başlayacak.

Priscilla Beaulieu Presley’in 1985’te en epey satan anı kitabı “Elvis and Me”, Sofia Coppola idaresiyle beyaz perdeye taşınacak. Sinemanın, Priscilla Presley ve Rock n’ Roll Hükümdarı içindeki gerçek aşk kıssasına dayandığı söyleniyor.

Yapım, Austin Butler’ın dünyayı etkilediği Elvis galasından yalnızca aylar daha sonra geldi. Biroldukça kişi performansıyla Akademi Mükafatı adaylığı kazanacağını düşünüyor.

Yeni rolünü açıklayan Euphoria oyuncusu, Instagram’da Elvis’in askeri üniforma giydiği bir fotoğrafını paylaştı ve manzarayı “E” diyerek sıradan bir açıklamayla eşleştirdi.

Proje için Coppola, imaj direktörü Philippe Le Sourd, kostüm dizayncısı Stacey Battat, kurgucu Sarah Flack ve üretim dizayncısı Tamara Deverell de dahil olmak üzere uzun vakittir birlikte çalıştığı bireylerle bir daha bir ortaya gelecek.

Filmi yazıp direktörün yanı sıra Coppola, Youree Henley, The Apartment, a Fremantle Company ve American Zoetrope’dan Lorenzo Mieli ile bir arada projenin yapımcılığını da üstleniyor. Üretim, The Apartment ve Sony’s Stage 6 Films tarafınca finanse ediliyor.

Elordi ve Spaeny, Elvis ve Priscilla Presley’i ekranda canlandıran son yıldızlar. Warner Bros.’dan biyografik bir müzik draması olan bu yılki “Elvis” için, Austin Butler ve Olivia DeJonge’un rolleri üstlenmişti.