Veyis Ateş’ten ses kaydı savunması: Montajlama olduğu açık

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Veyis Ateş’ten ses kaydı savunması: Montajlama olduğu açık Veyis Ateş, Sezgin Baran Korkmaz’la yaptığı telefon görüşmesine ilişkin ses kayıtlarının gerçek olmadığını argüman etti. Twitter adresinden açıklama yapan Ateş, kayıtların montaj olduğunu öne sürdü.

Ateş şu sözleri kullandı:

“Sosyal medyada bana ilişkin olduğu sav edilen bir ses kaydı yayınlanmıştır. Sezgin Baran Korkmaz ve örgütünce, yasa dışı yollarla kaydedilen ve farklı telefon konuşmalarımdan kaydedilerek oluşturulan bu ses kaydının, montajlanma usulüyle oluşturulduğu açıktır.
Ulusal ve memleketler arası yargıda dolandırıcılık argümanıyla aranan, katıldığım televizyon programına bağlanıp ‘Benim ABD’de hiç bir tüzel meselem yok ve aranmıyorum.’ dedikten 24 daha sonra, ABD’nin talebiyle Avusturya’da tutuklanan, kendi tabiriyle ‘Tanrının yetiştirdiği bu özel insanın’ yurtiçi ve yurtharicindeki temasları bana yapılan bu son kumpasla kendini deşifre etmiştir.

Sahibi tutuklanan birtakım şahıslar, iş üstü yakalanmanın telaşıyla çarçabuk montajlanmış bu ses kaydını, tıpkı geçmişteki örnekleri üzere toplumsal medyada servis etmişlerdir. ‘Bu özel insan’ nihayet yargı önünde hesap verecektir.
Bir kere daha yineen tabir ediyorum. Bu ses kaydı oluşturulmuş bir ses kaydıdır. Büyük bir hezeyan yaşayan bu şahısla yaptığım hiç bir telefon görüşmesinde kendim yahut öbürleri ismine rastgele bir maddi talebim olmamıştır.
İftira ve hakaret niteliği taşıyan bu ses kaydını oluşturanlar, Sezgin Baran Korkmaz’ın medyadaki paralel yapılanmaları ve bu kumpasa aracılık yapanlar hakkında türel haklarım mahfuzdur. detaylarınize hürmetle sunarım.”

Ne olmuştu?

Türkiye Personel Partisi (TİP) Milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık, sabah saatlerinde Veyis Ateş ile hakkında kara para aklama soruşturması olan SBK Holding Lideri Sezgin Baran Korkmaz içindeki 12 dakikalık görüşmenin kaydının bir kısmını yayınladı. Şık, “Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz içinde geçen 12 dakikalık konuşmanın, İsmail Saymaz’ın bugünkü yazısında bahsetmiş olduğu kısmına ilişkin ses kaydı budur” diyerek, ilgili konuşmanın Youtube’a koyduğu kısmını paylaştı. (HABER MERKEZİ)