Tüfekle taksi kaçırdı, ‘günümü gün etmek için yaptım’ dedi

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Tüfekle taksi kaçırdı, ‘günümü gün etmek için yaptım’ dedi Samsun’da bindiği taksiyi silah zoruyla kaçıran R.A. (17) yakalandı. Tutuklanan R.A., tabirinde, “Gezip eğlenmek, günümü gün etmek için çaldım” dedi.

DHA’nın aktardığı bilgilere göre, R.A. dün sabah İlkadım ilçesinde elindeki valizlerle taksi çağırdı. R.A. seyahat sırasında çantasından çıkardığı pompalı tüfekle taksinin şoförü Hüseyin Tuzcu’yu araçtan indirdi ve taksiyle uzaklaştı. Araç Canik ilçesinde durduruldu ve R.A. gözaltına alındı. Takside hadisede kullanılan tüfek, tamir aletleri, hafıza kartları ve eldiven bulundu. R.A. tabirinde, “Gezip eğlenmek, günümü gün etmek için taksi çaldım” dedi ve çıkarıldığı mahkemece ‘nitelikli yağma’ cürmünden tutuklandı.

Taksici Hüseyin Tok ise Samsun’da hata olaylarının artışından yakındı: “Bu cins olaylar Samsun’da çoğalmaya başladı. Bununla ilgili bir yaptırım olması gerekiyor. Buna misal mevzuları yaşıyoruz. Ya bıçak çıkartıyor ya tabanca çıkartıp dayıyor. Kendimizi bir biçimde kurtarıyoruz fakat hiç can güvenliğimiz yok. Buna bir yaptırım olması lazım. Panik butonu, kamera sistemi kesinlikle olması gerekiyor.” (HABER MERKEZİ)