TAYLOR SWIFT’İN YENİ ALBÜMÜ HAKKINDA BİLDİKLERİMİZ

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
TAYLOR SWIFT’İN YENİ ALBÜMÜ HAKKINDA BİLDİKLERİMİZ Taylor Swift, “Yılın Videosu” mükafatı için yaptığı MTV VMA konuşmasından birkaç saniye ödünç aldı ve 10. albümü Midnights hakkında konuştu. Yeni albümünün iki ay daha sonra 21 Ekim’de çıkacağını duyurdu. Yılın Görüntüsü mükafatına atıfta bulunarak, “Yeni albümümün 21 Ekim’de çıkacağını size söylemenin eğlenceli bir an olabileceğini düşündüm. Daha fazlasını gece yarısı anlatacağım.”

Kısa bir süre daha sonra, toplumsal medya biyografisini, açılış için hype oluşturmak için “gece yarısı buluşalım” olarak değiştirdi. Tabir kısa müddet daha sonra Twitter’da trend olan bir hashtag olarak filizlendi.

Gece saat 12.00’de Swift, 10. stüdyo albümünden neler beklenebileceği konusunda çokça detay verdi ve albüm fotoğrafını ortaya çıkardı.

Albüm ne vakit çıkıyor?
Swift, MTV VMA’larında her şeydilk evvel çıkış tarihini deklare etti: 21 Ekim 2022 Cuma. Bilhassa ismi göz önüne alındığında, evvelki öteki çalışmaları üzere muhtemelen bir gece yarısı olacak. Hayranlar, 21 Ekim 2022’nin tesadüfen Kim Kardashian’ın doğum günü olduğuna dikkat çekti. Lakin dijitallerin ne yaptığı daha açıklayıcı: 10 + 2 + 1 = 13, Swift’in sevilen ve yaygın Paskalya yumurtası numarası ve Midnights’taki modül sayısı.

Bu albüm öbür bir bir daha kayıt mı?
Hayır, Swift’in 21 Ekim albümü yeni bir orjinal eser olacak. Midnights duyurusu sırasında Swift, 1989 ve Reputation’ın bir daha kayıtlarını ne vakit yayınlayacağına değinmedi.

Albümde hangi müzikler var? Hangisi single olacak?
Swift çabucak hemen bir modül listesi paylaşmadı, yalnızca albümde toplam 13 yeni müzik yer alacak. Gece yarısı albüm duyurusu sırasında, ne hakkında olacakları hakkında küçük bir detay verdi: “yaşamıma dağılmış 13 uykusuz gecenin öyküleri olan Midnights, 21 Ekim’de çıkacak. Gece yarısı buluşalım.” çabucak hemen birinci single’ını açıklamadı.

Albüm ne hakkında? Müzikler Swift’in ömrüne mı dayanıyor?
Swift projeyi duyurduğunda, çalışmasının öncülünü ve temasını deklare etti. Şunları yazdı:

“Sevgi ve dehşet ortasında, düzensizlik ve gözyaşları ortasında uyanık yatıyoruz. Duvarlara bakıp onlar konuşana kadar içiyoruz. Kendi yarattığımız çağlarda çarpışırız ve şu anda hayatı değiştirecek bir kusur yapmamak için dua ederiz.

Bu, gecenin bir yarısında yazılmış bir müzik koleksiyonu, dehşetler ve tatlı hayaller içinde bir seyahat. Yürüdüğümüz katlar ve karşılaştığımız şeytanlar. Fırlayıp dönen ve fenerleri açık tutmaya ve aramaya karar veren hepimiz için – tahminen de, saat on ikiyi vurduğunda… kendimizle buluşacağımızı umarak.

yaşamıma dağılmış 13 uykusuz gecenin kıssası olan Midnights 21 Ekim’de çıkacak. Gece yarısı buluşalım.”

Swift bu albüm için turneye çıkacak mı?
Swift çabucak hemen rastgele bir çeşit tarihi açıklamadı. Cinsle ilgili son duyurusu Şubat 2021’de, iptal edilen Lover Fest tıp tarihlerine atıfta bulundu ve niye onları bir daha planlamayı planlamadığını deklare etti. daha sonra şunları yazdı:

“Size âlâ haberler vermek yahut yeni bir projeyi sizinle paylaşmak için buraya gelmeyi seviyorum. Size üzüldüğüm bir haber vermek zorunda olmak dünyadaki en sevdiğim şey değil. Üzgünüm lakin ertelediğimiz gösterileri bir daha planlayamayız. Lover Fest şovlarını birinci ertelediğimizden beri para iadesi yapılsa da, çoğunuz biletlerinize takıldınız ve ben de bir daha planlayabileceğimiz fikrine sarıldım.

Bu, her insanın planlarını değiştiren eşi görülmemiş bir salgın ve yakın gelecekte cins görünümünün nasıl görüneceğini kimse bilmiyor. Sizi yüz yüze goremeyeceğim için fazlaca hayal kırıklığına uğradım. Sizi hayli özlüyorum ve yeniden birlikte şovlarda itimatla yer alabilmemiz için sabırsızlanıyorum.” -Taylor Swift

Ön sipariş mevcut mu? Pekala ya eser satışları olacak mı?
Taylor Swift’in hazırlıksız yakalanmasını beklemezsiniz, değil mi? Olağan ki ön siparişler de mevcut – üstelik eserler de var! Hayranlar Midnights’ı standart dijital versiyona ek olarak vinil, CD yahut kaset olarak satın alabilirler. Hem plak birebir vakitte CD setleri eşsiz sanat eserleri/fotoğraf ve koleksiyon kitapçığı ile bir arada geliyor.