TARZ GÜNLÜĞÜ: BİLGE YENİGÜL

BanaDediKi

Global Mod
Global Mod
26 Eki 2020
1,324
0
0
TARZ GÜNLÜĞÜ: BİLGE YENİGÜL Stilinizi nasıl tanımlarsınız?
Günümüz modasını, vintage “star” parçalarla birleştirdiğim ve o gün nasıl bir karaktere bürünmek istiyorsam ona göre seçim yaptığım bir tarzım var diyebilirim.

Söz konusu tarz olduğunda kime “ikon” diyebilirsiniz?
Vivienne Westwood tüm vakit içinder için gerçek bir ikon.

Damalı terlik, 860 USD, JIL SANDER

Favori tasarımcınız yahut markanız hangisi?
Sadece bir tane yok; Helmut Lang, Jil Sander, Jean Paul Gaultier, Vivienne Westwood, Christopher Esber, Nensi Dojaka ve Kathryn Bowen bunlardan kimileri.

Dolabınızı açtığımızda en çok neyle karşılaşırız?
Crop top’lar ve blazer ceketlerle.

Blazer, 2999 TL,ACADEMIA

“Asla giymem” dediğiniz?
Asla giymem dediğim spesifik bir şey yok ancak fiziğime uymadığını düşündüğüm, içinde rahat etmediğim hiçbir kıyafeti giymem.

eğer olmazsa olmaz aksesuarlarınız neler?
Güneş gözlüğü ve “Barış Manço yüzükleri” dediğim yüzüklerim.

Dolabınızın en değerli parçası nedir?
Dolabımda Fendi’nin çok eski bir paltosu var, çok sık giymeye bile çekiniyorum. Şans yapıtı, tatlı bir vintage ürünler satan arkadaşım yardımıyla buldum ve en sevdiğim parça o oldu.

Gözlük,306 USD, VIVIENNE WESTWOOD

Aldığınız en yeterli tarz tavsiyesi neydi ve kimdendi?
Babamdan sanırım, o da çok âlâ giyinir daima bu hususta övgü alır. Babam benim ilhamım; “bir kıyafeti güzel yapan onu taşıma şeklindir” demişti, aldığım en düzgün tavsiye budur.

Yeni dönemden gözünüze kestirdiğiniz ne var?
Bu yaz Mirror Palais’in “The Sunset Gown” dizaynını dolabımda görmek istiyorum.

İkinci el giyiniyor musunuz?
Çok severek tıpkı zamanda!

Güzellik rutininiz nasıl?
Cilt bakımı ve makyaj benim çok sevdiğim hususlar. yıllardir tıpkı olan rutinimi biraz geliştiriyorum bu ortalar. Origins’in Rose Clay maskesi ve Shiseido’nun Ultimune Power serumunun yanında Drunk Elephant’ın Protini serum ve nemlendiricisi favorim. Makyajda ise Lancome’un Teint Idole kapatıcısı ve Make Up For Ever’ın Ultra HD Loose Powder’ı favori ikilim. Bir de gloss çok seviyorum; dudaklarımda M.A.C Cosmetics’in Soar dudak kalemiyle Too Faced’in Lip Injection Extreme Lip Plumper gloss’unu kullanıyorum.

Ultimune Power Infusing serum, 1100 TL, SHISEIDO

Yazı: Damla Durak

ELLE Türkiye Mayıs 2022 sayısından alınmıştır.