Suriyeli müzikçi, damadın babası Erdoğan’a ‘neredesin’ dedi, düğüne soruşturma açıldı

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Suriyeli müzikçi, damadın babası Erdoğan’a ‘neredesin’ dedi, düğüne soruşturma açıldı Burcu Özkaya Günaydın

HATAY –
Hatay’ın Samandağ ilçesine bir düğüne katılan Suriyeli müzikçi Ali Al Deek’in düğünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek “Biz buradayız, Erdoğan nerede” diye slogan attırdığı tez edildi.

Toplumsal medya ve Yenişafak Yeni Akit, Star, Türkiye gazetesinin “büyük skandal” diye verdiği haberde “Şarkıcı Ali Deek’in sahnede daima Beşar Esed ve Türkiye düşmanı teröristlere methiyeler dizdiği” öne sürüldü. Düğün hakkında soruşturma açılırken, çarşamba günü Suriye’ye dönmesi gereken müzikçi Deek, bugün Antakya’dan ayrıldı.

‘SADECE ARAPÇA MÜZİKLER SÖYLENDİ’

Düğün sahiplerinden Samandağlı iş insanı Erdoğan Ray, Arap dünyasında tanınan ve sevilen müzikçi Ali Al Deek’in uzaktan akrabaları olduğunu, oğlunun düğünü için kendilerini kırmayıp Samandağ’a geldiğini söylemiş oldu.

Ray, bahsi geçen sloganların hiç birinin düğünde atılmadığını, yalnızca Arapça müzikler söylendiğini lisana getirdi.

‘DEEK’İN ‘DAMADIN BABASI ERDOĞAN NEREDE’ LAFINI ÖBÜR YERE ÇEKTİLER’

Düğün hakkında soruşturma açıldığını, düğün görüntülerinin savcılığa verildiğini, inceleme kararında da bahsi geçen sloganların atılmadığının anlaşıldığını tabir eden Ray, şunları söylemiş oldu:

“Düğünde ‘Biz buradayız Erdoğan nerede’ diye slogan atıldığı söyleniyor. Bu büsbütün palavra. Programın bir yerinde Arapça, ‘Ben bugün kendi konutuma geldim, o kadar mutluyum’ diyor. Bir de benim adım da Erdoğan, damadın babasıyım. Arapça bana seslenerek ‘Damadın babası Erdoğan nerede, habibi (canımın içi) Mahmud nerede’ diyor. Burada bu kelamı farklı yerlere çektiler. Bu berbat bir provokasyon. Hiç alakasız kelamların çarpıtılması. Gerçekten düğün görüntüsü izlendi. Kabahat teşkil edecek bir şey bulunmadı. Biz bu biçimde bir provokasyonun ortasında kaldığımız için üzgünüz.”