Simone Inzaghi Bearzot Ödülü'nü kazandı. “Bunu aileme ve benimle çalışanlara ithaf ediyorum”. Gravina: “Oybirliğiyle seçildi” – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
707
0
0
ROMA – VE Simone Inzaghi kazananı XIII baskısı arasında Enzo Bearzot Ödülütarafından desteklenen tanınmaAçlı Spor Birliği birlikte Futbol Federasyonu. “Jürinin motivasyonu olan esnek ve pragmatik bir teknik adam olan Simone Inzaghi, takımının başarılarının tutarlılığını parlak ve proaktif bir futbolla güçlendiriyor.Inter çok yüksek zirveler buldu. Karakterinin ciddiyetini Enzo Bearzot'la paylaşan ve sahadaki kariyerinin ardından futbolda büyüme yolunu yedek kulübesinde taçlandıran Inzaghi, onu sözde soyunma odasının yönetiminde de hem sert hem de sert bir liderlikle anıyor. ve babacan şefkatli. Bu, tıpkı Vecio için olduğu gibi, sonuçlarının temelini oluşturan bir özellik.” Ödül, Nerazzurri antrenörüne 22 Nisan'da Coni Onur Salonu'nda takdim edilecek. Duyuru, FIGC'nin 'Paolo Rossi' odasında yapıldı. ACLI'nin bir numarasının huzurunda, Damiano Lembove Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele GravinaBundan sonra sabah ulusal spor editörü Ansa'nın koordine ettiği ödül jürisi, Piercarlo Presuttikararı için bir araya geldi.

Simone Inzaghi: “Bearzot Ödülünü personele ve aileye adıyorum”

İlanın hemen ardından Simone Inzaghi'den bu kez kişisel de olsa ilan panosuna konan başka bir ödülden memnun bir mesaj geldi: “Böylesine büyük bir teknik direktör ve futbol adamının adını taşıyan bu prestijli ödüle derinden minnettarım. Nerazzurri koçunun açıklamasına göre bu takdir, yıllar boyunca benimle çalışan herkesin olağanüstü desteği olmadan mümkün olamazdı. Bu ödülü onlara ve aileme ithaf ediyorum.”

Gravina: “Inzaghi oybirliğiyle kazandı”

Başkan Gravina, “Simone Inzaghi'nin kazanan olması fikrini beğendi, Inter koçu başka zamanlarda da buna yaklaşmıştı. Bu yıl ise oybirliğiyle belirlendi. Gerekçeye tamamen katılıyorum. Simone, personel, hayranlar ve çalıştığı ortam ile işbirliği, katılım ve dostluk ortamı yaratmayı başarıyor. Bearzot'u her yıl bu ödülle anmak, Futbol Federasyonu olarak bizim için bir mutluluk: Bu, anısını geliştirmemiz, değerlerini en gençlere aktarmamız, sporumuz için neyi temsil ettiğini hatırlamamız gereken bir anıt. Teknik Sektörün başkanı olduğunda onunla muhteşem bir deneyimi paylaşacak kadar şanslıydım, ondan bir şeyler öğrenmek isteyen öğrencisiydim. Bu projeyi Acli ile birlikte yapmak büyük bir onur çünkü ciddi ve duyarlı bir spor tanıtım kuruluşuyla çalışıyoruz. Herkeste durum böyle değil.”

Inzaghi Spalletti'nin yerini aldı

İtalya Süper Kupası'nı kazanan ve Inter ile ikinci Nerazzurri yıldızının scudetto'suna giden Simone Inzaghi, İtalyan şampiyon koçunun yerini aldı Luciano Spalletti. 1982 dünya şampiyonu İtalya'nın teknik direktörünün ölümünden birkaç ay sonra, 2011 yılında kurulan Bearzot Ödülü, geçmişte kazanılmıştı. Prandelli, Mazzarri, Montella, Ancelotti, Allegri, Ranieri, Sarri, Di Francesco, Mancini, Paolo Rossi (hafızaya) e De Zerbi.

Stefano Farina ödülü Marcenaro'ya gitti

Yaşam boyu başarı özel ödülü de verildi Livio Berrutieski İtalyan sprinter ve Roma '60 Oyunları'nda 200 metrede Olimpiyat altın madalyası sahibi, İtalyan Hakemler Birliği ise düdüğü işaret etti Matteo Marcenaro Cenova bölümünün kazananı anısına anılan ödülün sahibi Stefano Farina2017 yılında vefat eden hakem. “Marcenaro – açıkladı Carlo PacificiBaşkanıLahey – kategorimizin geleceğini temsil eder. Farina, Matteo gibi gençlere ve kategorimizde nesil değişiminin önemine çok inanıyordu.”

Pacifici: “Hakemlere aletli saldırılar, sakiniz”

Pacifici, daha sonra şampiyonanın son hafta sonu da dahil olmak üzere hakemlerin yaşadığı zor anları şöyle anlattı: “Biz hakemler sakiniz. Yeteneklerimizin gücünün farkındayız ve enstrümantal ataklar olan atakları gönderene geri gönderiyorum. Veriler ve istatistikler Bu sezonda geçen sezonla tamamen aynı hatalar var, hataların yeniden ortaya çıkışı yok. Bizi her zaman farklı kılan her zamanki sakinlik ve her zamanki profesyonellik ile ilerleyelim” dedi.