SERENA WILLIAMS, TENİSTEN EMEKLİ OLDUĞUNU DUYURDU

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
SERENA WILLIAMS, TENİSTEN EMEKLİ OLDUĞUNU DUYURDU Bugün teniste bir devrin sonu! Spor dünyasının en saygın isimlerinden biri olan Serena Williams, emekli olma vaktinin geldiğini duyurdu. Duyuruyu duygusal bir yazı ile yapan Williams, her gün ömrünü istikrarda tutmaya çalıştığını, hem tenis kortunda dünyaca ünlü bir sportmen; tıpkı vakitte ailesine düzgün bir anne ve eş olmaya çalıştığını anlattı.

“Ne yazık ki tenisten ayrıldığımı duyurmak zorundayım. Bu çok tabu bir husus. Bu husus geldiği an ağlamaya başlıyorum. Bu mevzu ile ilgili terapistimle en dürüst biçimde konuşmuş olabilirim” diyen Williams, son yirmi yıldız tenis dünyasının en ünlü isimlerinden biri. 1999 US Open oyunlarında birinci kıymetli unvanını kazanan Williams, çabucak sonrasında dört Olimpik altın madalya ve 23 Grand Slam singles unvanlarını kazanmıştı. Tenis muvaffakiyetlerini saymakla bitiremediğimiz Williams, yıllar ortasında cinsiyet eşitliği, sporda çeşitlilik üzere çabaları ile tenis karşılaşmaları şu anki haline getirerek bayanlara ve farklı ırklardan atletlere hak tanınmasını sağladı.

“Emeklilik kelamını hiç sevmemişimdir. Bu benim için çağdaş bir söz üzere gelmiyor. Bu değişimi düşünüyordum lakin bu kelimeyi nasıl kullandığım konusunda daha hassas olmaya çalışıyorum zira bu bir topluluk için fazlaca hassas ve hassas bir söz. Tahminen de en uygun tarif, ben bir evrimin ortasındayım demek” diyen Williams, “Şu an burada, tenisten evrimleştiğimi söylemek için buradayım, benim için değerli olan farklı şeylere hakikat… Birkaç sene evvel sessiz bir biçimde Serena Ventures’u kurdum, bir teşebbüs sermayesi firması. çabucak sonrasında bir aile kurdum. Bu aileyi büyütmek istiyorum” diye ekledi.

Reddit’in kurucu ortaklarından Alexis Kerry Ohanian ile 2017’de evlenen Williams, tıpkı sene kızı Alexis Olympia Ohanian Jr.’u dünyaya getirmişi. Kızının bir kardeş istediğini anlatan Williams, hayatının yeni kısmında ailesine, Nike ile iş birliklerine ve Serena Ventures firmasına odaklanmak istediğinin altını çizdi.

Emeklilik biroldukca atlet için bir sonuç tabir etse de Williams, kendisi için durumun farklı olduğunu lisana getirdi. “Bu mevzunun içerisinde benim için bir memnunluk yok. Biliyorum, bu olağanda söylenen bir şey değil lakin nitekim çok acı çekiyorum. Bu hayal edebileceğim en güç şey. Bundan nefret ediyorum” diyen Williams, “bu biçimde bir yol ayrımında olmak zorunda olduğum için nefret ediyorum. Daima kendime bunu söylüyorum, keşke benim için kolay olsaydı fakat değil. Paramparça oldum: Bunun bitmesini istemiyorum ancak hem de benim için gelecek yeni şeyler için hazırım” diye ekledi.

Eğer bir erkek olsaydı, mesleği ve ailesi içinde seçim yapmak zorunda kalmayacağının altını çizen Williams, bir daha de kızı için her şeyi yapabileceğini belirtti. “Olympia kelam konusu olduğu vakit hiç bir şey benim için fedakarlık değil” diyen Williams, “Bence tenis, karşılaştırdığım vakit, daima bir fedakarlık üzere hissettirdi, ne kadar keyif alsam da” diye ekledi. Kelamlarını bitirirken ayın sonunda New York’ta gerçekleşecek olan US Open oyunlarına katılacağını belirten Williams, “Kortta final merasim üzere bir an beklemiyorum. Vedalaşmakta epeyce berbatım, tahminen de dünyanın en berbatı. Lakin lütfen bilin ki size sözlerle ifade edemeyeceğim kadar minnettarım. Beni bir epey galibiyete, bir epeyce kupaya taşıdınız. Tenis oynayan o kız versiyonumu özleyeceğim. Ve sizi özleyeceğim” dedi.