Seçimi kazanmak için rakibin seçmenini kaçırıp, darbettiler

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Seçimi kazanmak için rakibin seçmenini kaçırıp, darbettiler Manisa’nın Gördes ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası’nda 23 Kasım’da yaşanan seçimde Serdar Özcan ile Umur Faik Kollu yarıştı. İki adaya da altışar oy çıkınca ikinci çeşide gidildi. Fakat ikinci tıpta Gökhan Koyunlu isimli üyenin oy kullanmaması niçiniyle yarışı Serdar Özcan 6-5 kazanarak yeni lider seçildi. Koyunlu’nun Serdar Özcan’ın kardeşi tarafınca kaçırıldığı tez edildi.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine nazaran, birinci tıpta oy verip ikinci çeşitte ortadan kaybolan Koyunlu’ya ulaşılamayınca ailesi ve arkadaşları emniyete başvurdu. Akşam saatlerinde Balıkesir’e bağlı Sındırgı Devlet Hastanesi’nde olduğu bilgisi gelen Gökhan Koyunlu, lider seçilen Serdar Özcan’ın kardeşi tarafınca kaçırıldığını söylemiş oldu.

‘BANA BİR ŞEY İÇİRDİLER’

Seçimde oy kullanmaması için karşı kümenin adayı olan Serdar Özcan’ın kardeşi Halim Özcan tarafınca kaçırıldığını söyleyen Koyunlu, “İlk tıpta oylar 6-6 çıktı. İkinci cinse gidilecekti. Bana bir şey içirdiler. İçine de bir şey karıştırmışlar. Otomobile bindirdiler, uyuyup kalmışım. Gözümü açtığımda Sındırgı dağ yolundaydık. Otomobilin ortasında itiştik, araçtan kendimi attım. Sındırgı’da hastaneye gdolayıldüm. bilgileri hatırlamıyorum, tedavi devam ediliyor. Kaçıran bireyler hakkında hata duyurusunda bulunacağım.”

İKİNCİ CİNSTE RAKİP DEĞİŞTİ

Gördes Ticaret ve Sanayi Odası seçiminde Serdar Özcan birinci çeşitte Umur Faik Kollu ile 6-6 birliktee kaldı. İkinci cinste Mustafa Hamarat ile yarışan Özcan 6’ya 5 ile lider oldu. (HABER MERKEZİ)