Sebzeli Spagetti

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,929
0
0
Sebzeli Spagetti Tanımı İçin Gereçler

• 1 paket spagetti
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 1 adet büyük soğan
  • 3 diş sarımsak
  • 3 adet yeşil kırmızı karışık biber️
  • İsteğe bakılırsa maydanoz
  • 2 tatlı kaşığı salça
  • 2 adet et suyu(evde yapılabilir yada hazır alınabilir ) bulyon
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • 1 çay kaşığı yedi türlü baharat
  • 1 tatlı kaşığı kırmızı pul biber
Sebzeli Spagetti Tanımı Yapılışı

Not EkleTanımı Yazdır

1. Ocağı tenceremize koyalım ,ardından 1 tatlı kaşığı yağ ,1 tatlı kaşığı tuzumuzu ,suyumuza ekleyip kaynamaya bırakalım.
  2. Soğan, sarımsak ve biberlerimizi doğrayıp kenarda bekletelim.
  3. Domateslerimizi rendeleyip onu da bir kenara bekletelim.
  4. çabucak sonrasında kaynayan suyumuza spagettilerimizi(uzun makarnaları) aktaralım.
  5. 15 dakika kadar pişirelim.
  6. Pişen makarnaları süzgece alıp bir köşeye bekletelim, ve ocağa koyduğumuz tencereye yağımızı ile ek edip soğan sarımsak ve biberlerimizi ekleyip sebzeler ölene kadar kavurmaya başlayalım.
  7. sonrasındasında domatesimizi aktaralım ve 5 dakika daha piştikten daha sonra salçamızı da ekleyerek birkaç dakika kadar kavurmaya devam edelim.
  8. En son 1 bardak ılık su ve 2 adet et suyumuzu ekleyerek kaynamaya bırakalım.
  9. Kaynayan sosumuza makarnaları ekleyerek baharatları ek edelim ve en son maydanozu da ek ederek bir iki dakika piştikten daha sonra ocağı kapatalım.
Not: et bulyon da ziyadesiyle tuz ölçüsü olduğu için ben makarna mı bilhassa tuz eklemiyorum bulyon kâfi olacaktır natürel ki tuz sevenler kendisi ayriyeten ekleyebilir.

Bir meskende 1 değil 3 çocuğunuz var ise o meskende asla makarna pişmiyor diyemeyiz, ???? biz çocuklar dahil makarnaya hayran bir aile olarak haftada 3 kere yapıyoruz kıymalı kimi vakit yoğurtlu ancak kimi vakit de sebzeli yaptığım makarnaya doyum olmuyor ve bütün anneler bilir ki en doyurucu yemektir ve bu ortalar okulun açılmasıyla öğlen saatini meskene gelen çocuklarım için en pratik ve hazır yemeğim budur şimdiden deneyecek olan bütün annelere ve babalara teşekkür ediyorum afiyet olsun.