Şahan Gökbakar’dan sanatkarları amaç alan manşete reaksiyon: Siz hangi ülkenin basınısınız?

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Şahan Gökbakar’dan sanatkarları amaç alan manşete reaksiyon: Siz hangi ülkenin basınısınız? Günlerdir yangın bölgelerinden canlı yayın yaparak acil yardım davetinde bulunan komedyen Şahan Gökbakar, orman yangınlarıyla ilgili “Help Turkey” etiketiyle paylaşım yapan sanatkarları gaye alan manşete reaksiyon gösterdi. Instagram hesabından paylaşım yapan Gökbakar, “İnsanları fişlemeyi bırakın” dedi.

.

Yeni Asır Gazetesi, yangın niçiniyle “HelpTurkey” etiketiyle yardım isteyen ünlü isimleri “Siz Hangi Ülkenin Sanatçılarısınız” başlığı ile manşetine taşıdı. Manşete reaksiyon göstererek “İnsanları fişlemeyi, toplumu ayrıştırmayı bırakın” Gökbakar, şu sözleri kullandı:

“Medyada bu biçimde manşetler atıp ‘HelpTurkey’ diyen insanlara, sanatkarlara fişlemeler, gaye göstermeler… Siz nerenin sanatçısısınız demeler. Siz nerenin gazetesisiniz? Siz hangi ülkenin basınısınız? Kendinize onu sorun evvel. Siz hangi ülkede haber çıkartıyorsunuz, evvel onu kendinize sorun. O insanların hepsi değerli beşerler. Türkiye’deki herkes üzere değerli beşerler. O beşerler bu ülkeye vergi veriyorlar. O beşerler yaptıkları sanatla, oyunculukla, müzikle bu ülkede yaşayan insanların ruhunu, gönlünü güzel ediyorlar. Siz ne vasıfla o insanları fişliyorsunuz? Yok efendim ‘HelpTurkey’ demiş, hayırdır inşallah.

Bu yangın hem fiziki hem mental manada bir milat olsun. Bırakın bunları. İnsanları fişlemeyi, toplumu ayrıştırmayı bırakın. Evvel kendinize bakın. daha sonra şunu düşünün, sanki bu beşerler niye ‘HelpTurkey’ diye bir çığlık atma hissiyatında bulundular. Bunu şayet cevaplayabilirseniz, sizin yanıtınız şu; ‘Hain oldukları için’. Yok ya. İşleri güçleri yok, yangın çıktı biz ülkemizi kötüleyelim diye mi bekliyor bu beşerler? Siz bunlara inanıyor musunuz? Bu ülkedeki insanlara, bilhassa de göz önünde olan insanlara bu türlü gaye gösterici, ayrıştırıcı nefret telaffuzlarını kullanmayın. Herkes bu ülkenin bir ferdi. Bu ülke herkese ilişkin, makul bir zümrenin ülkesi değil. Ayıp, yazık günah ya.”

Yangın bölgesinden yayınlar yapan Şahan Gökbakar da sanatkarları maksat alan manşete reaksiyon gösterdi. “İnsanları fişlemeyi, toplumu ayrıştırmayı bırakın” diyen Gökbakar “Siz hangi ülkenin basınısınız” halinde reaksiyonunu lisana getirdi.

Gökbakar, “Bu beşerler devleti eleştirmiyorlar, vatanları yanarken yardım istiyorlar” diye konuştu.