Plants Vs. Zombies Heroes Oyun İncelemesi

UniMOD

Global Mod
Global Mod
14 Şub 2021
20
0
1
Plants Vs. Zombies Heroes Oyun İncelemesi

Bu oyunun Plants vs. Zombies serisine ait olduğunu duyunca hemen indirmek istedim. Ardından indirip oynadım ve tamda aradığım oyunu bulmuştum. Bu oyun tamamen stratejik hamlelere ve elinizdeki desteye bağlı bir oyun. En güçlü kartları destenize alarak iyi bir şey yapmış olmazsınız. Aksine rakibinizin her atağına karşılık 1 kart devreye sokabilmelisiniz. Bu biraz tahmin birazda tecrübe meselesi.

Oyun önceki oyunlardan yola çıkarak basit bir oynayış sunuyor. Ayrıca güzel grafiklerde cabası. Her kartın farklı grafiği mevcut ve bütün bu görsel zevk gerçekten de hoş olmuş. Oyunda 2 adet ırk bulunuyor diyebiliriz. Bunlar Bitkiler ve Zombiler olmak üzere 2’ye ayrılıyor. Her birinin Solo Quest’i farklı ve her birinin Heroları ve kartları da farklı. Ayrıca taraf seçmenize de gerek yok. İstediğiniz desteye istediğiniz tarafta oluşturabilir ve online bir şekilde karşınıza gelen rakipleri yenerek lig atlayabilirsiniz.

2 tarafta da farklı herolar ve her heronun farklı özellikleri var. Ve işin güzel yanı bu heroları seçtiğinizde size yeni kartlar veriyor ve bu kartlar heronuzla uyumlu oluyor. 40 kartlık bir kontenjan sunuyor ve oraya istediğiniz kartları yerleştirebiliyorsunuz. Her heronun ve kartın birbirine göre güçlü ve zayıf yanları var ve bu özellikleri tespit edip değişik kombolar yaparak, rakibiniz üzerinde ezici bir üstünlük kurabilirsiniz.

Gelen görevleri yaparak ilerleyişinizi hızlandırabilir ve oyunun size verdiği ödüllerle markette bulunan kart paketlerinden satın alabilirsiniz. Böylece destenizi güçlendirebilir ve Legend kartlara sahip olabilirsiniz. Oyundaki bu sınıflandırma Basic, Rare, Super Rare, Legend olmak üzere 4 ana başlık altında toplanıyor. Seviye arttıkça kartların daha da güçlendiğini unutmayalım.

Oyunun online modunu gayet iyi buldum sadece şuanda rakipler biraz zayıf bunun sağladığı bir üstünlükte mevcut. Ayrıca oyundaki sınıfların birbirine karşı küçük bir üstünlük sağladığını ve bu üstünlüğün gerekli yerlerde tersine dönebildiğini de söylemeden geçemeyiz. Oyun iOS ve Anroid platformlarda Türkçe bir şekilde yayında. Oynamanızı tavsiye ediyoruz. Oyundaki ufak optimizasyon sıkıntılarını ve oyunun yeni olduğunu görmezden gelmeyiniz.