Nöroçeşitliliğe sahip bir müzikal tiyatro sanatçısı Pazar günlerini nasıl geçiriyor?

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,836
0
0
Nöroçeşitliliğe sahip bir müzikal tiyatro sanatçısı Pazar günlerini nasıl geçiriyor?
Sarah Kaufman bu ay Midtown Manhattan’daki ART/New York Mezzanine Theatre’da “Into the Woods” müzikalinde cadıyı oynayacak.

İkili olmayan olarak tanımlayan ve onurlu Mx’i kullanan sanatçı için gerçek olan bir rüya. Brooklyn merkezli kar amacı gütmeyen bir tiyatro şirketi olan EPIC Players, 8-18 Haziran tarihlerinde gösterime girecek olan müzikalin yapımcılığını nöroçeşitli oyunculardan alıyor. Mx, “Bu, ortaokuldan beri defalarca dinlediğim programlardan biri” dedi. Kaufman dedi.

Tiyatro sanatçısı ve yazara üç yıl önce otizm teşhisi konuldu. Mx, “Tanı konup doğru yardımı almadan önce çevremin etkilerinden habersizdim” dedi. Kaufman dedi. “Vücudumun ve beynimin başarılı olmak için neye ihtiyacı olduğunu bilmiyordum.”

Başarı, yaratıcı doyumla ölçüldüğünde, Mx’e ulaşılmıştır. Into the Woods müzik yönetmeni Shane Dittmar ve Dungeons & Dragons’tan ilham alan bir fantezi müzik podcast’i The Reality Shaper ile They & Them adlı ikili olmayan bir yazı ekibinin kurucu ortağı olan Kaufman.

mx. Gündüzleri 11 Eylül Anıtı ve Müzesi’nde çalışan 25 yaşındaki Kaufman, New York Akvaryumu’nda eğitimci olan 32 yaşındaki Kai Bonacorso ile Brooklyn’deki Prospect Lefferts Bahçeleri’ndeki savaş öncesi bir binanın ikinci katında yaşıyor. Q trenine. Mx, “Altı dakikada bir geçtiğini duyuyorsunuz,” dedi. Kaufman dedi. “Ama artık umursamıyorum. Biraz deniz gibi.”

Bir şarkıyla başla Uyuduğumda, duyusal olarak hassas olduğum için ışığı ve kulak tıkaçlarını engelleyen bir yüz maskesi takıyorum. iPhone’umun alarmı, telefonla birlikte gelen ve sabah 7’de çalan bir tona ayarlandı. Yedek alarmım 20 dakika sonra çalıyor – O şarkıları ben açıyorum. Bundan önce, Sevgili Evan Hansen’den Bir Pencereden Sallamak vardı. Geçenlerde Hamilton’dan Non-Stop’a değiştirdim.

YUKARI VE DIŞARI Üniformamı değiştiriyorum – mavi düğmeli bir gömlek, çünkü bu 11 Eylül Anıt Müzesi’nin gökyüzünden ilham alan rengi ve siyah pantolon – ve Kai’nin hazırladığı öğle yemeğini alıyorum. Genellikle peynirli mantı veya enchiladas gibi Amy’s’den dondurulmuş bir yemek, bir muz veya elma sosu ve ikimizin de sevdiği bir Coney Island mağazası olan IT’SUGAR’dan bir şeyler. Japon krakerleri, cipsleri ve kurabiyeleriyle dolu bir atıştırmalık kutusu satıyorlar. İkinci çalar saat sabah 7:20’de çaldığında ben zaten dışarıdayım.

ŞİRKET YUMURTA SANDVİÇ Uptown Q veya B trenine Prospect Park’tan binip DeKalb Bulvarı’na gidiyorum ve orada R trenine geçiyorum. Beklerken cep telefonumu çıkardım ve Starbucks’tan kahvaltı siparişi verdim. Ne yazık ki, Aşağı Manhattan’da köşe başı dükkan yok. Bunlar sadece büyük şirketler olduğu için seçenekler sınırlıdır. Cortland Sokağı’na indiğimde, İngiliz çöreği üzerinde sosis, yumurta ve peynir ve hafif dondurmalı küçük, soğutulmuş bir chai latte’den oluşan kahvaltım hazır. Oculus’tan geçip tekrar çıkıyorum Müze.

NEW YORK GURUR 2015 yılında müzeyi ziyaret ettim ve harika bulduğumu hatırlıyorum. Üzücü olabilirdi ama neşelendirmeyi başardılar. Birkaç yıl sonra, Indeed’de ziyaretçi hizmetleri için bir iş ilanı gördüm. Burada çalışmayı seviyorum. Bir New Yorklu olmak sizi gururlandırıyor. Eylül 2021’de, 20. yıl dönümünün hemen öncesinde, Covid kilitlenmesinin hafifletilmesinin ardından yeniden işe alınan ilk üye asistandım. O zamandan beri müze için 70.000 dolardan fazla para topladım.

YÜK Hafta içi günleri insanları selamlayarak geçiriyorum. Pazar günleri üyelik masasındayım. Öğlen 2’de öğle yemeği yerim. Olaylı değil. Öğle yemeğimi mikrodalgada pişiriyorum, sonra dinlenme odalarından birinde gürültü önleyici kulaklığımla oturuyorum ve iPhone’umda bir şeyler izliyorum. Şu anda adı “Pembe Hanımların Yükselişi”. Molamda çok konuşan biri değilimdir. Bu, sosyal olarak yeniden şarj olmam gereken zamandır.

OFİS İŞİ Saat 3’te masamın başındayım. Öğleden sonraları daha yavaştır. Telefonlara ve e-postalara cevap veriyorum. Birçok kişi yanlışlıkla bir üyeliğe katılır.

GÜVENLİ YER Genellikle provalara, EPIC’in ofisleri ve prova odalarının bulunduğu, kar amacı gütmeyen tiyatro organizasyonları için bir hizmet kuruluşu olan ART/NY South Oxford Space’e giderim. Sokakta genellikle görme engelli Shane ile Shane’in rehber köpeği Chevelle’e rastlarım. Sonra beş bloğu birlikte yürüyoruz. Şubat ayında provalara başladık. Pek çok ulaşılmaz yerde çalışmış otistik bir kişi olarak, kendinizi güvende hissettiğiniz bir yerin olması harika.

PROGRAMI BAŞLAT Genellikle tiyatro çocuklarının yaptığı gibi doğruca piyanonun başına geçer ve bir şarkı çalarız. Başlangıçta Shane, Braille notalarıyla dolu büyük bir klasörle geldi. “Vay canına, çok fazla müzik var” dedim ve Shane “Bu açılış numarası” dedi. Bu noktada, Shane tüm şovu ezberlemiştir. Performans tarihine yaklaştığımız için tam koşu yapıyoruz. 18:30’da başlayıp 21:30’a kadar gidiyoruz.

ÇEVRE HALK Ayda bir pazar, Kai’yi, arkadaşım Emily’nin Fantasy Tavern gecesine ev sahipliği yaptığı Clinton Street Caveat’a sürüklerim. İnsanlar, içki şarkıları söylemek ve bir grup diğer tuhaf inekle meyhane yemeği yemek için komik karakterler gibi giyinerek gelirler. Prova yapmadığım veya yapmadığım zamanlarda, Shane yeni malzeme üzerinde çalışmak için evime gelir. Genellikle bazı aptalca TikTok’lar alırız. Başlangıçta arkadaşlarımın ne üzerinde çalıştığımı görmesini istedim ama algoritma müziğimizi aldı ve müzikal tiyatro hayranlarına sundu. Bu kapılar ve fırsatlar açtı.

TV Şovu MÜZİKAL Akşam yemeğini çoktan yemiş olan Kai sabırsızlıkla beni bekliyordu. Artıkları yerim ve televizyon seyrederken şarj ederim. Şu anda Schmigadoon’un ikinci sezonunu izliyoruz! Apple TV Plus’ta. Klasik Broadway mecazlarına saygı gösterdikleri bir müzik şovu. Kai onu seviyor ve bensiz bakmayı reddediyor.

yatmadan önce kaydır 22:30 veya 22:45’te yatak odamdayım, tiyatro veya Dungeons & Dragons TikToks izliyorum veya iPhone’umda okuyorum. Dramatists Guild’in yazarlar için yaklaşan fırsatların bir listesi var, bu yüzden Shane ve ben burslar ve yazma fırsatları için rekabet ederken bu konuda güncel kalmaya çalışıyorum. Yavaş yavaş uykuya dalıyorum. Aktif bir hayal gücüm var. Ama uyur uyumaz hemen hemen dışarı çıkıyorum.

Pazar Rutini okuyucuları Sarah Kaufman’ı Instagram @sarahtkaufman’da takip edebilir.