New York, Hasidik okullara hizmet veren 20 şirkete yapılan ödemeleri bloke etti

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,836
0
0
New York, Hasidik okullara hizmet veren 20 şirkete yapılan ödemeleri bloke etti
Günaydın Cuma. Hasidik okullarına hizmet veren bazı eğitim şirketlerine yapılan ödemeleri durduran bir politika değişikliğine bakacağız. Ayrıca Brooklyn, Williamsburg’da kendi alanlarını açan iki tiyatro sanatçısı ve yapımcıyla tanışacağız.

New York eğitim yetkilileri, çoğu yeşivalardaki öğrencilere eğitim hizmeti veren 20 şirkete yapılan ödemeleri bloke ediyor.

Hareket, özellikle şehir tarafından finanse edilen hizmetleri kullanan engelli özel öğrencilerin ebeveynlerinin dahil olduğu durumlarda, şehrin eğitim sözleşmelerine yaklaşımında bir değişikliğe işaret ediyor. Bir süreç varken – ebeveynlerin bir duruşma görevlisinden fon talep etmesini istemeleri gerekir – şehir şimdiye kadar bu taleplerin çoğunu onayladı. Şimdi 20 şirketten herhangi birine ödeme yapanlarla savaşacak.

Meslektaşlarım Brian M. Rosenthal ve Eliza Shapiro, şirketlerin yalnızca geçen yıl özel eğitim sağlamak için toplu olarak 60 milyon dolar topladığını yazıyor.

Erteleme, şehrin en çok kazanan özel eğitim öğretmenlerinden bazılarında üst düzey yönetici olan Martin Handler’ın geçen ay tutuklanması ve düşük gelirli çocukların erken eğitiminde kullanılmak üzere kamu fonlarından milyonlarca dolar çalmakla suçlanmasının ardından geldi. Suçsuz olduğunu iddia etti.

Yetkililer, 20 şirketin hepsinin Handler veya onun sanıklarından en az biriyle bağlantılı olduğunu söylüyor. Şirketlerden ikisinin Handler ile kamuya açık kayıtları vardır – Special Education Associates ve Kids Domain Childcare Centers – ve Handler’ın çocuk bakımı işletmeleri olarak Borough Park, Brooklyn’de aynı binada faaliyet göstermektedir.

Handler’ın avukatı, yorum talebine yanıt vermedi ve şu anda finansmanı durduran birçok şirketin yetkilileri de yanıt vermedi.

Handler ve diğer sanıklar aleyhindeki iddianameler ve şehrin 20 şirkete yapılan ödemeleri dondurma emri, Aralık ayında Haberler’ta yayınlanan ve Ortodoks Yahudi ve Hasidik topluluklardaki birçok özel eğitim sağlayıcının vergi mükelleflerinin parası konusunda şanslı olduğunu ortaya koyan bir makalenin ardından geldi. önceki yıllarda alınan Para, bazen ihtiyaç duyulmayan veya hiç sağlanmayan hizmetleri karşıladı. Yazıya cevaben belediye yetkilileri, talepleri daha yakından incelediklerini söylediler.

The Times, Eylül ayında, Brooklyn ve aşağı Hudson Vadisi’ndeki çok sayıda Hasidik çocuk yeshiva’nın, öğrencilerine temel bir laik eğitim sağlamadan son yıllarda vergi mükelleflerinden yaklaşık 1 milyar dolar topladığını bildirdi.

Geçen ay, Eyalet Eğitim Bakanlığı, Belediye Başkanı Eric Adams’ın yönetimine, Brooklyn’deki iki düzineden fazla Hasidik yeşivada laik eğitimin kalitesine ilişkin uzun süredir ertelenen bir anketin Haziran ayına kadar tamamlanması gerektiğini söyledi. Bu, devletin yeşiva oluşumunu iyileştirmek için şehir üzerindeki baskısını artırdığının son işaretiydi. Eyalet eğitim komiseri Betty Rosa, Ekim ayında Brooklyn’deki bir yeşivanın özel okulların temel İngilizce ve matematik dersleri vermesini gerektiren bir eyalet yasasını ihlal ettiğine karar verdi. Bu karar, okulun uygun olduğunu tespit ederek önceki bir şehri alt üst etti.

Bu hafta, Eğitim Bakanlığı sözcüsü Nathaniel Styer, şehrin Rosa tarafından belirlenen süreyi karşılayacağını söyledi. Yetkili, yetkililerin orijinal şikayette yer alan tüm yeşivaları ziyaret ettiğini ve her okulu en az bir kez daha ziyaret etmeyi planladığını söyledi.

Handler ve diğer sanıklara karşı açılan ceza davasının mahkeme sisteminden geçmesi aylar alabilir. Geçen ay Manhattan’daki ABD Bölge Mahkemesinde yayınlanan bir iddianameye göre, savcıların “sahte okul sonrası programı” olarak adlandırdığı ve sahip olduğu hizmetlerin faturalandırılması da dahil olmak üzere, bazıları gizlice sahip olunan çocuk bakım şirketleri aracılığıyla para çaldı. asla işlenmedi Savcılar, Handler’ın parayı, kullanılmayan işleri doldurmak, emlak satın almak ve müzayedelerde bir dizi tarihi dini eser satın almak için kullandığını söyledi.

hava durumu

Hava, tekerleğimize bir tekerlek koyar. Ulusal Hava Durumu Servisi’ne göre Ocak, ortalama 43.5 derece, normalin yaklaşık 10 derece üzerinde, Central Park’ta kaydedilen en sıcak ay oldu. Köstebek Günü karışık bir yargı getirdi: Staten Island Chuck, yaşadığı Staten Island Hayvanat Bahçesi’ne göre erken bir bahar kehanetinde bulundu. Ancak Pennsylvania’daki Punxsutawney Phil, kütüğünden çıkıp gölgesini görerek daha uzun bir kış olacağını tahmin ediyor.

Bahara haftalar kaldı. Şu anda, sabah telaşı olasılığı ve 20’li yaşların ortalarında bir soğuk dönemi geliyor. Geceleri düşük onlu yaşlarda sert rüzgarlar ve sıcaklıklar bekleyin.

İKAMELİ OTOPARK

13 Şubat’a (Lincoln’ün doğum günü) kadar geçerlidir.

En son Metro haberleri

Isaac Bush, kendisinin ve Alex Orthwein’in pandemi sırasında “30’lu yaşlarımızın başından ortalarına geldiğimizde, gemiyi komuta etme sırasının bizde olduğuna” karar verdiklerini söyledi.

İlk önce komuta edebilecekleri birini bulmaları gerekiyordu, ama kelimenin tam anlamıyla değil. Bir tiyatro alanı arıyorlardı. Bush, New York Circle Theatre’ın Sanat Yönetmeniydi. Orthwein, birkaç küçük televizyon rolü ve Donald Trump’ı canlandırdığı eskizleri içeren bir yazar ya da oyuncuydu.

Manhattan’daki yerleri araştırdıktan ve ardından Brooklyn, Greenpoint’te neredeyse bir yere yerleştikten sonra, Brooklyn Sanat Evi adını verdikleri Brooklyn, Williamsburg’da 6.500 metrekarelik bir alan buldular. Bush, burayı Londra’daki Young Vic veya Berlin’deki Schabühne’den sonra modellenen bir inkübatör olarak tasavvur ediyorlar, “sanatçıların topluluk içinde bulunabilecekleri, kaynaşabilecekleri ve yenilikçi, güncel ve anın adresi olan işleri görebilecekleri alanları” bir araya getiriyorlar.

Orthwein, pandemiden önce “Apartman salonları yapmaya, gösteri yapmaya ve ardından parti yapmaya başladık” mesajını aldı. Brooklyn Sanat Evi’nin tek duraklı bir deneyim olmasını istiyorlar.

“Bir gösteriden sonra yan taraftaki bara götürmek yerine,” oyuncular ve seyirciler bunu “hemen yan taraftaki bara götürerek” kutlayabilirler, 99 kişilik performans alanlarından sadece birkaç adım ötede prova stüdyoları. bir podcast stüdyosu ve bir mutfak. Brooklyn Art House, dönen bir galeri ile bir multimedya alanı olarak da hizmet verebilir. Geçen sonbahara grafiti ve sokak sanatçılarının eserlerinden oluşan bir sergiyle başladılar.

Çoğu performans mekanının yaptığı gibi, eserlerini önceden sergilemeleri için sanatçı tutmadıklarını söylediler.

Bush, Brooklyn Art House’un bunu yiyecek ve içecek operasyonlarından ve stüdyo alanından elde edilen gelirle yapabileceğini açıklayarak, “Sanat topluluğu kapsayıcı ve çeşitli çalışmalardan bahsettiğinde, maliyet engelinin büyük bir kısmı ortadan kalkar” dedi.

“Broadway biletinin 500$ fiyatını ödemeden gerçekten yüksek kaliteli bir deneyim yaratmaya çalışıyoruz” dedi. Önümüzdeki ay sonuna kadar ilkini sunmak üzere proje çağrısı yaptılar.

Sevgili günlük:

Sabahları Park Slope’daki evimden Midtown Manhattan’daki ofisime gidip geliyordum.

Yedinci Cadde durağında F trenini beklerken yetenekli bir müzisyen olan arkadaşım Ronit’i işine giderken gördüm.

Tren gelince iki yeri bir arada bulduk. Tren Manhattan’a giderken dolmaya devam etti ama 23. Cadde’ye vardığımızda çok daha az kalabalıktı.

Bu sırada yanımızda bir boşluk açıldı ve yaşlı bir kadın oraya doğru yürüdü. Tren hareket etmeye başladı ve onu bizim kucağımıza itti. Kendini topladı, izin istedi ve boş koltuğa oturdu.

Ronit ve ben Rockefeller Center’da indik. Ayrılmaya başladığımızda bana döndü.

“En azından patronuma geç kaldığımı söyleyebilirim çünkü Patti Smith kucağıma düştü” dedi.

– Doug Schneider