NAOMI CAMPBELL’IN YENİ BİR KRALİYET MİSYONU VAR

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
NAOMI CAMPBELL’IN YENİ BİR KRALİYET MİSYONU VAR Naomi Campbell, yeni kuşakta fark yaratmak için sihirli gücünü dünya çapına taşıyor. Kraliçe’nin ‘Queen’s Commonwealth Trust’ isimli tertibinin birinci global elçisi olarak seçilen Naomi Campbell, Birleşik Krallık Ülkeleri’nde yaşayan 18 ve 35 yaş içindeki genç girişimcilere takviye olacak. Farklı bağış insiyatifleri, fırsatlar ve çalışmalarda bakılırsav alacak olan Campbell, daha evvel de yardım çalışmaları ile takdir toplamıştı. Pandemi sırasında çalışmalarına devam eden Queen’s Commonwealth Trust ise Nijerya’da Haima Health ile kan bağışlarına takviye olmuştu.

25 sene boyunca insani yardım kuruluşlarına dayanak olan Campbell, özelikle Afrika’da gençler için fırsatlar yaratmak için çalışmıştı. Nelson Mandela’nın manevi büyükbabası olduğunu söyleyen Campbell, We Love Brazil vakfını kurmanın yanı sıra Katrina Hortumu’ndan daha sonra Fashion for Relief vakfını kurmuştu.

Son misyonunu Londra Moda Haftası’nda açıklayan Campbell, “Bu rolü Queen’s Commonwealth Trust’ın global elçisi olarak kabul etmek benim için bir ayrıcalık. Nereden gelirseniz gelin yahut şu anda nerede olursanız olun, topluluğunuzda olağanüstü işler yapan genç önderler var. kimi vakit görünmüyorlar, hatta kimileri çabucak hemen kendilerini ‘lider’ olarak görmeyebilirler ancak hepsi bizim takviyemizi, eğitime ve kaynaklara erişimi hak ediyor… Bu kalbime epeyce yakın bir şey ve gelecek kuşaklar ve daha düzgün bir gelecek yaratabilmeleri için elimden geleni yapmaya devam edeceğim” dedi.