METRO TÜRKİYE BOZCAADA CAZ ŞENLİĞİNE LEZZET KATTI

BanaDediKi

Global Mod
Global Mod
26 Eki 2020
1,324
0
0
METRO TÜRKİYE BOZCAADA CAZ ŞENLİĞİNE LEZZET KATTI Bu yıl 20 – 22 Ağustos tarihleri içinde, 5.’si düzenlenen Bozcaada Caz Festivali’nin sponsorları içinde yer alan Metro Türkiye, Bozcaada Caz Festivali’nde, yeme içme uzmanı ve muharrir Levon Bağış’ın gerçekleştirdiği tadım aktiviteleriyle konuklarına lezzet dolu anlar yaşattı. Şenlik iştirakçileri Wise Wine Local Selection Uzun Masa Tadım Etkinliğinde, bilhassa ada ve etrafındaki üreticilerin ürettiği üzümlerden oluşturulan Vasilaki, Sıdalan, Karalahna üzere yerli eserleri ve her biri için itinayla eşleştirilmiş mahallî peynirleri, Levon Bağış’ın kıssa anlatımı ile deneyimleme talihi buldu.

Şenlikte tadım eşleştirmesi yapılan peynirler içinde Trakya eski kaşarı, özel olarak büyütülen ve fenni yem tüketmeyen küçükbaş hayvanların sütünden hazırlanan ve pek lezzetli olan Coğrafik İşaretli Divle Obruk peyniri, yağı alınmamış sütten hazırlanan ve uzun mühlet bozulmadan tazeliğini koruyan Coğrafik İşaret Adayı Kargı Tulumu, birinci defa Osmanlı İmparatorluğu vaktinde üretilmiş bir peynir çeşidi Mihaliç peyniri de yer aldı.

Wise Wine Local Selection ile Türkiye’nin 5 farklı bölgesine ve 35 üreticisine ilişkin, her biri bulunduğu yöreden, iklimden, topraktan izler taşıyan mahallî eser kürasyonu ile Metro Türkiye, ülkenin üzüm bağlarına katkıda bulunuyor ve yerli üreticileri görünür kılıyor.