Mescitte bir bayanla birlikteken eşi tarafınca basılan imama soruşturma

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Mescitte bir bayanla birlikteken eşi tarafınca basılan imama soruşturma Karabük’teki Sipahiler Köyü imamı Yusuf Ziya S. hakkında mescitteki odasında bir bayanla baş başa oyduğu teziyle tutanak tutuldu ve müftülük tarafınca hakkında soruşturma açıldı. Sözcü’den Hürmet Öztürk’ün haberine göre A.S., köyde 3 yıldır imamlık yapan Yusuf Ziya S.’nin namaz saatleri haricinde mescitte uzun vakit geçirmesinden şüphelendi.

Jandarmaya verdiği tabirde 10 Kasım günü 17.30’da mescide gittiğini anlatan A.S. cemaat az olduğunda kışları namaz kılınan odanın kapısının kilitli olduğunu ve içerden sesler duyduğunu aktardı. Kapının açılmaması üzerine bağırdığını ve annesinin de yanına geldiğini belirten A.S. şunları anlattı:

“hemen sonrasında eşim imam Yusuf Ziya S. bulunduğum yere geldi. Eşimin daha evvelinde beni aldattığından şüphelendiğim için ona hitaben, ‘İçerde bir bayan olduğunu biliyorum. Açın kapıyı’ dedim. Eşim içeriye hitapla ‘R. kapıyı aç’ dedi. Ancak şahıs ısrarla kapıyı açmadı. Eşim, içerideki bayana hitaben, ‘Üzerini giyin, kapıyı aç’ dedi. Bu sırada bizleri de kapının önünden uzaklaştırmaya çalışıyordu. Bayan kapıyı açmayınca, annem köy halkına yaşananları duyurmak için mescitten dışarı çıkıp bağırmaya başladı.

Bu sırada Rümeysa isimli bayan, odanın kapısını açtı ve bizi de zorla bu odadan içeri soktu. Bahse mevzu odaya girdiğimizde ben sonlu olmam niçiniyle hırslanarak bayana bir-iki tane tokat attım. Benim tokat attığımı bakılırsan eşim, nasıl yaptığını bilmiyorum ancak beni yere hakikat fırlattı. Ben yeniden kalkarak kıza yanlışsız yöneldim. Annem beni fırlattığını görür görmez eşimi durdurmak için hareket edince annemi de odanın içerisine fırlattı bu sırada annem çocuğumun üzerine devrilecekti.

O sırada ambulans geldi ve burada jandarma grubunun gelmesini bekledik. Biz gelen jandarma gruplarına bahse husus odanın fotoğraflarını çekmelerini söylemiş oldum ancak jandarma takımları odanın fotoğrafını çekmedi. Ben Yusuf Ziya S.’dan şikayetçi ve davacıyım.”

A.S.’nin babası bir daha Refah Partisi Yozgat Vilayet Lideri Nihat Kayhan’ın şikayeti üzerine müftülük imam Yusuf Ziya S. hakkında soruşturma başlattı.

Yusuf Ziya S. ise eşinden boşanmak istediği için kendisine prestij suikastı yapılmak istendiğini ileri sürerek “Bayan arkadaşımla oturduğumuz yer cami değil, caminin deposu olarak kullandığımız bir yer. Kelamı edilen bayan bir saat oturup gidecekti” ifadasini kullandı. (HABER MERKEZİ)