Lisede ‘MİT memurluğu’ vaadiyle cinsel istismar: Bir öğrenci daha şikayetçi oldu

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Lisede ‘MİT memurluğu’ vaadiyle cinsel istismar: Bir öğrenci daha şikayetçi oldu Konya’da bir lisenin müdürü olan Harun Avcu, argümana nazaran lise son sınıf öğrencisi G.A.’yı (17), ‘Seni Ulusal İstihbarat Teşkilatı’na memur olarak alacağız’ vaadiyle kandırdı. Harun Avcu’nun kendisini MİT mensubu olarak tanıtan arkadaşı, elektrik ustası Ahmet Mandal’ın (35) G.A.’ya uzun mühlet cinsel istismarda bulunduğu tez edildi.

DHA’nın haberine gore Ahmet Mandal ve Harun Avcu tutuklandı. Soruşturma kapsamında G.A. ile Ahmet Mandal’ın bir öteki okulun müdürü olan A.S.K.’nin makamında ‘dini nikah’ kıydıkları da ileri sürüldü. A.S.K, eşi M.K. ve kendisini Ahmet Mandal’ın müdafaası olarak tanıtan A.A gözaltına alındı. Bu bireyler isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı.

Olayın akabinde başsavcılığın başlatmış olduğu soruşturma kapsamında biroldukca kişinin tabirine başvuruldu. Tıpkı okulda eğitim alan K.K. isimli kız öğrenci de Mandal tarafınca tacize uğradığı argümanıyla şikayette bulundu. G.A.’nın arkadaşı olan K.K.’nin tabirinde, “Ahmet Mandal, ‘Seni MİT’e alacağız’ diyerek benimle yakınlık kurdu” dediği öğrenildi.

Öte yandan olayın duyulmasıyla Ulusal Eğitim Bakanlığı soruşturma başlattı. İki müfettişin nazaranvlendirildiği soruşturmada iki okul müdürü de açığa alındı. Harun Avcu’nun okuluna öbür bir müdür atandı. (HABER MERKEZİ)