Kütahyalı’dan Peker’e cevap: Sezgin Baran Korkmaz ile alakam yok

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Kütahyalı’dan Peker’e cevap: Sezgin Baran Korkmaz ile alakam yok Güneş gazetesi muharriri Rasim Ozan Kütahyalı, Sedat Peker’in yurt dışına kaçan Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde kaldığı argümanlarına karşılık verdi.

Kütahyalı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu sözlere yer verdi:

1-Sedat Peker geçen hafta pazar günü Cüneyt Özdemir yayınında rekor kısalıkta olan 9 saniyelik canlı ilişkime karşı, kendisi de bugünkü görüntüsünde 9 saniye benim ismimi geçirmiş
🙂

2-Bahsi geçen otele tam 1 sene evvel, bir arkadaşımın davetiyle, onun da ailesiyle birlikte tatil yapmak için gittik. Tertibi o arkadaşım yaptı. SBK’nın konuğu değildim. SBK ile bir hukukum, alakam ve muhabbetim yok. Otelin ismi da Paramount değil, öbür bir isimdi.

SEDAT PEKER NE DEMİŞTİ?

Sedat Peker son görüntüsünde, Sezgin Baran Korkmaz’ın Bodrum’daki oteline el konulduğu tezinde bulunarak şunları söylemişti:

Bodrum’da Paramount Otel var. Sahibi kim, Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de ABD’de de aranıyor. Bu adamın otelinde kimler var. Bölge Yönetim Mahkemesi Lideri Esat Toklu. Hani İçişleri Bakanlığı’nın koyduğu yasakları kaldıran makam var ya o. Bu adam o kadar rahat ki sıfır X5 (BMW) ile işe gidiyor. Devlet bunlara Opel, Passat veriyor. Artık hudutları aşmışlar, güç zehirlemesi bu biçimde bir şey. Her yer onlarda, yapılanmayı biliyor, Tayyip Abi niçin alamıyor bunu? Onu da anlatacağım.

Öteki, bunun eski muhafazası, kendi müdafaasıydı, onu muhafaza dair lideri yaptı. Kim, Ekrem Güler, kim Silivri’deki genç emniyet müdürünün intihar etmesine niye olan canavar hain, buhrana soktu, başına sıktı. Veyis Ateş, tatil takımında. Bunlar tatili de bir arada yapıyorlar, kesmeyi de birlikte yapıyorlar. Resul olaya daha sonradan dahil olacak, bunlar tatil takımı. Bir de Muğla Emniyet Müdürü, Marina vardı ya, el konulan, artık de otele el koyuyorlar. Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübariz de ‘sendeki dokümanlar benim şirketim ancak bende yok’ demişti, bende var kardeşim. Sakın onlarla anlaşayım deme, patlatırım rezil olursun. Müşteri portföyünün tamamı bende, hangi yargıçlar savcılar. Sizin aranan adamın otelinde ne işiniz var? Hani faturalarınız? Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lira yapıyor, sizin maaşınız kaç para, hani fatura.

Muhafaza daire lideri ne yapıyor biliyor musunuz, en değerli erkeklerin yanına adam veriyorlar, polislerini koydu. Kıbrıs’taki adam kayıt yapıyordu ya, bu da polislere yaptırdı.

Ekrem’i (Güler, eski müdafaa daire başkanı) Emniyet’ten ayırdı, İş Bankası’na soktu, emniyet müdürünün İş Bankası’nda ne işi olur? Parasını ödeyemeyen, İş Bankası’na kalanlar var ya, büyük oteller, yerler var ya, oraya operasyon. İş Bankası’nın idaresinin de birebir biçimde FETÖ soruşturması var, CİMER’e bir mektup, savcılıktan bir kâğıt gösteriyorlar terörle uğraştan. Adamın aklı çıkıyor. Adamı köle ettiler.

Koskoca MASAK Başkanı’nı kendine köle yaptı, Sadık Soylu köle üzere kullanıyor. Bunlar var ya FETÖ’nün yanında leblebi çekirdek.

Süleyman’ı kimse alamıyor. Tayyip ağabeye dedim, döndü bana casus dedi. Ben makus bir şey mi söylemiş oldum. Daha da çıkacak. Çabucak kursaydınız ya soruşturma komitesini bütün hepsi araştırılsın.

Veysi, senin kayıtlar da çıkacak Veysi…

Bu Rasim Ozan Kütahyalı var ya, o da bizim Paramount Otel takımından.

SEZGİN BARAN KORKMAZ’IN İSİMLİ DENETİMİ KALDIRILMIŞTI

32 milyon dolar meblağında para aklama teziyle yargılanan Sezgin Baran Korkmaz’ın hakkında verilen isimli denetim sonucu 6 Kasım tarihinde çabucak hemen soruşturma sürerken sürpriz bir biçimde kaldırılmıştı. daha sonrasında Korkmaz hakkında açılan davanın 17 Mayıs’taki birinci duruşmasında ‘yokluğunda tutuklama’ sonucu verilmişti. (HABER MERKEZİ)