Kremalı Tavuklu Makarna

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,836
0
0
Kremalı Tavuklu Makarna Tanımı İçin Gereçler

• 1 paket penne makarna
  • 200 gr mantar
  • 1 tavuk göğsü
  • 1 paket sıvı krema
  • 120gr kaşar rendesi
  • 1 çay kaşığı kırmızı toz biber
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • 1 çay kaşığının ucunda kimyon
  • Tuz
Kremalı Tavuklu Makarna Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Birinci evvel makarna için suyu koyup içine bir ölçü tuz ve sıvı yağ ekliyoruz. Kaynadıktan daha sonra makarnayı içine döküp, pişmesini beklerken farklı geniş bir tencereye biraz sıvı yağ yahut tereyağı (Ben sıvı yağ kullandım) ekliyoruz.
  2. Yağın içine evvelde doğradığımız mantar ve tavuğu birlikte ekliyoruz. Tavuk ne kadar küçük dilimlenirse o kadar çabuk pişer ve yemesi daha rahat olur.
  3. Tavuk mantar karışımına bir tatlı kaşığının ucunda tuz ekliyoruz. Tavuklar pişene kadar soteleyin. Çok suyu çıkarsa mantarın suyunu biraz süzebilirsiniz isterseniz.
  4. Tavuk ve mantarlar sotelenirken pişen makarnayı süzerek süzgeçte bekletin. Tavuklar piştikten daha sonra bir paket sıvı krema yı dökün içine. Dilerseniz yarım pakette olabilir zevkinize bakılırsa. Kremanın biraz berbat bir kokusu yayılabilir lakin daha sonradan geçecektir ve tada yansımayacaktır.
  5. Kremayı döküp karıştırdıktan daha sonra 1 çay kaşığı kırmızı toz biber, bir çay kaşığı karabiber ve bir çay kaşığının ucunda kimyon katıyoruz. Karıştırıp içine makarnayı ve rendelediğimiz (Ben minik minik doğradım) kaşarı koyup uygunca karıştırıyoruz.
  6. Sıcak yemenizde yarar var bekleyince kaşarlar donuyor. Afiyet olsun.
Kremalı Tavuklu Makarna Tanımı Fotoğraflı Yapılışı