Korkmaz’ın otelinde kaldığı argüman edilen Toklu: Aileden durumum âlâ

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Korkmaz’ın otelinde kaldığı argüman edilen Toklu: Aileden durumum âlâ Sedat Peker’in iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde ücretsiz kaldığını öne sürdüğü Ankara Bölge Yönetim Mahkemesi Lideri Esat Toklu cürüm duyurusunda bulunacağını belirterek, “Bütün her şey ortaya çıkacak. Kalmışsam o devir otelin sahibi kimdir bir araştırın bakalım. Ben kendimden eminim” açıklamasını yaptı. Toklu, Korkmaz’ı tanımadığını söylemiş oldu.

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM’

DW Türkçe’den Alican Uludağ’ın haberine bakılırsa, Toklu, Peker’in argümanlarının temelsiz olduğunu savunarak yarın hususa ait olarak savcılığa kabahat duyurusunda bulunacağını ve bütün gerçeği dokümanlarıyla açıklayacağını kaydetti. Toklu, “Adalet Bakanlığı’na müsaade için başvurdum, karşılık gelince yarın açıklama yapacağım. Bütün dokümanları ortaya koyacağım” dedi.

‘BEN KENDİMDEN EMİNİM’

Esat Toklu, “Otelde kaldınız mı?” sorusuna “Bütün her şey ortaya çıkacak. Kalmışsam o periyot otelin sahibi kimdir bir araştırın bakalım. Ben kendimden eminim” karşılığını verdi.

‘YÜZDE 25’İ BENDEN KIYMETLİ OTOMOBİLE BİNER’

Sezgin Baran Korkmaz’ı tanımadığını savunan Toklu, Sedat Peker’in lisana getirdiği lüks cipe bindiği savlarına ait olarak ise “O otomobil 2014 model. Üç yıl evvel aldım, 300 bin lira pahasında. Hâkim ve savcıları araştırın yüzde 25’i benden daha kıymetli otomobile biner. Daha geçen hafta tamirden çıkardım” diye konuştu.

“Aileden durumum iyi” diyen Toklu, “Karaman’da araştırın, babamdan güç, akaryakıt, besin işleri kaldı. Toklu petrol mesela” sözünü kullandı.

Toklu şunları kaydetti: “Sezgin Baran Korkmaz isimli şahsı tanımam, hiç bir ilgim de yoktur. Onunla ilgili bir karar vermiş de değilim. esasen 22 Temmuz 2016’dan beri bu çeşit davalara bakmıyorum. Bu şahsın bu biçimde bir davası da yok. Kendisinin şirketi İstanbul’da.”

‘BAKAN SOYLU İLE TANIŞIKLIĞIM YOK’

Toklu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu da tanımadığını öne sürerek, “hiç bir yerde oturmuşluğum, tanışıklığım yok, tek kare fotoğrafım çıkmaz” dedi.

PEKER: HEPİNİZ YAVAŞ YAVAŞ TUZAĞA GELİYORSUNUZ

Öte yandan Sedat Peker, Ankara Bölge Yönetim Mahkemesi Lideri Esat Toklu’nun açıklamalarına ait Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Peker paylaşımında “Ankara Bölge Yönetim Mahkemesi Lideri esat toklu beyefendi, o tarihte otelin sahibi Sezgin Baran Korkmaz değildi diyorsun, bu biçimde otelin sahibini söyle. Hepiniz yavaş yavaş tuzağa geliyorsunuz. Artık işler daha renklenecek. Şekerli suya gelen arı üzeresiniz, tuzağa düştünüz” sözlerini kullandı.

Sedat Peker, SBK Holding’in sahibi firari Sezgin Baran Korkmaz’ın Bodrum’daki otelinde parasız ağırlanan hâkim ve savcılar olduğunu öne sürmüştü. Peker, yayımladığı 9. görüntüde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Korkmaz’a “Senin hakkında tahkikat yapıldı, yurt dışına çık” söylemiş olduğini sav ederken Korkmaz’ın oteline giden birtakım isimlere de yer vermişti.

Peker, Bölge Yönetim Mahkemesi Lideri Esat Toklu, Muhafaza Dairesi Lideri Ekrem Güler, HaberTürk TV sunucusu Veyis Ateş ve Rasim Ozan Kütahyalı’nın otelde tatil yaptığını söylemişti. (HABER MERKEZİ)