KOL SAATLERİNİN VAKİTSİZ HOŞLUĞU

BanaDediKi

Global Mod
Global Mod
26 Eki 2020
1,318
0
0
KOL SAATLERİNİN VAKİTSİZ HOŞLUĞU Kol saatlerini birden fazla vakit farklı biçim denemelerimizi dikkate almadan, her kıyafetle kullanacak biçimde seçip satın alıyoruz. halbuki saatin de şekli destekleyen derin tesirini gözden kaçırmak büyük bir hata… İşte kol saatlerimizi kombinlerimize eklerken bilmemiz gereken her şey.

Kol saatlerinin insan bedeninde dikkati çeken birinci aksesuarlardan biri olduğunu biliyor muydunuz? Şuurlu yahut bilinçsiz biçimde, bu bilginin epeyce farkında olan adamların, her fırsatta, her fotoğrafta, toplumsal medyada kol saatlerini öne çıkardığı enstantanelere de yabancı değiliz. Bunun sebebi, insanoğlunun ortak şuurunda, son iki yüz yıldır, kol saati teriminin artık epey değerli bir yere oturmuş olması. İster istemez gözümüz o kol saatine kayıyor, o saatin özelliklerine, dizaynına, gerecine, fiyatına, görünümüne dikkat etmeden duramıyoruz.

Bu de fakto durum hayatımızda yer alırken, kıyafet seçiminde, kombinlerimizi hazırlarken, aksesuar kutumuzda saatlerimize de yer açmamak büyük kusur olur. Saat modellerini incelerken şunu fark edeceksiniz ki, saat sanayisi saatlerin bir moda aksesuarı olduğunu oldukçatan tespit etmiş durumdalar ve buna yönelik üretim yapıyor. Son derece alımlı, etkileyici dizaynlara sahip farklı saat modelleri sunan saat üreticileri, her insanın kendi usulüne uygun modelleri bulmasına dayanak oluyor.

Kıyafetlerinizi seçerken, kombinlerinizi oluştururken, gereksiniminiz olacak modelleri belirleyip bunları aksesuar dolabınıza koymak isteyebilirsiniz. bu biçimdece sabah uyanıp işe gitmedilk evvel kombininizi yaparken, o kombine hangi saati ekleyeceğinizi de biliyor olacaksınız, aklınız rahat olacak.

Saatlerinizi kullanırken, işinizi kolaylaştıracak bir ayrıntı da, kayışların değiştirilebilir olması. Eskiyen, yıpranan kayışları, farklı renk ve stillerde kayışlarla değiştirip saatinize bir daha hayat verebileceğiniz üzere, pratik kayış değiştirme yeteneğine sahip saatlerden edindiğinizde yanında alacağınız farklı kayışlarla, her gün diğer bir saat takıyormuş üzere etrafınızda gözleri üzerinize çekmeniz de mümkün.

Saatleri armağan olarak vermeyi tercih edeceksiniz, burada bir daha bilmeniz gereken değerli ayrıntılar var. Saat armağanı, insanoğlunun bilinçaltında epey özel, mahrem ve epeyce paha verilen şahsa alınan bir armağan olarak yer etmiştir. ötürüsıyla birine saat armağan ediyorsanız, ona fazlaca öze bir kıymet verdiğiniz iletisini vermiş olacaksınız. Çünkü üstte da anlattığımız üzere, saatler insanın stilini yansıtan epey “şahsi” aksesuarlardır ve bir beşere saat armağan ettiğinizde, “seni yakından tanıyorum, epeyce uygun inceledim, biçimini, zevklerini biliyorum ve bence sana fazlaca yakışacak, seni hayli güzel yansıtacak bir ikram aldım,” bildirisini vermiş olacaksınız. olağan olarak bu bununla birlikte bir risktir zira hediyeyi alan kişi saati beğenmezse, ikinizin zevkleri içinde ağır bir uçurum bulunduğunu da düşünebilir. ötürüsıyla, saat armağan ederken, “değişim kartı” da şayet olmazsa olmaz bir kaidedir. Bu küçük ayrıntı da aklınızın bir köşesinde dursun.

özetlemek gerekirsesı, birinci icat edildiği çağlarda tahminen yalnızca vakti takip etme gereksinimine hizmet ediyor olabilirdi fakat artık ortak hafızamızda, insanın usulünü yansıtan epeyce şahsi bir aksesuar olarak yer ediyor. Bunun şuurunda olarak saat kullanmayı, şeklimizi yanlış yansıtabilecek saatleri de, sadece saat takmış olmak için takmamayı tavsiye ediyoruz.

Efsane Kasım ayına girmişken, heyecan verici indirimler ve kampanyaları da kıymetlendirerek alışveriş gereksiniminizi tamamlayabilirsiniz. Hepsiburada’nın Black Friday indirimlerinde İpekyol yahut Derimod üzere ünlü markaların mamüllerini epeyce uygun fiyatlara bulabilirsiniz. İndirimleri kaçırmamak için Hepsiburada’yı takip etmenizi tavsiye ediyoruz.