KIM KARDASHIAN’IN PODCAST SERİSİ BAŞLIYOR

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
KIM KARDASHIAN’IN PODCAST SERİSİ BAŞLIYOR Suç podcast yayınları içinde sınırsız seçenek var ancak işin içine Kim Kardashian girdiği vakit bu podcast’ın binlerce dinleyicinin ilgisini çekeceğine eminiz. yıllar boyunca Amerika’nın cürüm ve ceza adalet sisteminde ıslahat yaratma tutkusundan bahseden ve bunun üzerine giden Kardashian, bir hukuk okuluna kaydolmuş ve 2021’de ‘baby bar exam’ isimli ön hazırlık imtihanını geçmişti. Bu sınavdaki muvaffakiyetinden evvel 2020’de Spotify ile bir mutabakat imzalayan Kardashian, ‘The System’ başlıklı bir hata podcast serisi çıkarma sonucu almıştı.

“İlk dönem, bir adamın Ohio’da meydana gelen üçlü cinayetten mevt cezası aldığı sahiden çılgın bir dava hakkında” diyerek Interview mecmuasına konuşan Kardashian, “Bu davanın nasıl ele alındığı konusunda epey fazla karmaşa var ve dinleyicileri gerçeği arama seyahatine çıkarıyoruz,” diye ekledi. Birinci kısımda mercek altına alınacak davanın ismini açıkça söylemese de Kardashian, 2019’da vefat cezasına çarptırılan bir adamın davasının savunmasında yer almıştı. Kevin Keith, Kim’in onu hapishanede ziyaret etmesi ve bir daha yargılanması için tekraren tweet atması ile üç kişinin öldürülmesinden haksız yere mahkum edildiğini sav etmişti.

“Kevin Keith’in davasını geçen sene duymuştum ve bunun hakkında daha fazla öğrendiğim vakit, onun başına gelenleri dünyanın duyması gerektiğine daha epey inandım,” diye bir Tweet atan Kardashian, “İdam sırasındaydı ve Ohio valisi cezasını kaideli tahliye olmadan ömür uzunluğu mahpusa çevirmedilk evvel infaz günlerinde geldi” diye eklemişti.

Röportaj sırasında, haksız yere yargılanan insanları niye bu kadar tutkuyla savunmak istendiği sorulunca Kim Kardashian da, “Sadece toplumsal medyada adil olmayan bir şey gördüm ve bunu anlamadım. Şiddet içeren hiç bir şey yapmayan, daha evvel hiçbir trafik cezası bile almayan bir bayan, uyuşturucu davasında yargılanmış ve Charles Manson ile tıpkı cezaya çarptırılmıştı. Bunu gördüğüm vakit hiç mana veremedim ve daha düzgün bir avukatı olması gerektiğini gördüm. Nitekim bilemedim ve bu mevzuda kendimi eğitmeye karar verdim” dedi.

Bir bayan ıslahevine yapılan ziyaretin, bu kıssaların gerisindeki, birden fazla hayatında bir erkek için bir cins hata işlemiş olan insanlara hakikaten gözlerini açtığını açıklamaya devam eden Kardashian, “Kadın hapishanesine getirilene kadar bu işin peşini bırakabileceğimi bilmiyordum. Kıssaları birbirine fazlaca benziyordu. Hepsi erkek arkadaşları ya da kocaları için bir hata işlemişti. Yani, muhtemelen aptalca bir şey yaptım. Bir noktada ve tahminen de misal bir durumda olmaktan yalnızca birkaç karar uzaktaydım, rastgele birimiz olabilirdik. Sistemin ne kadar bozuk olduğunu görür görmez duramadım. Elimden geldiğince fazlaca beşere yardım etmeliyim. Bu beşerler mahpusa atılıyor ve kimsenin umurunda değil. Bu hayli üzücü,” dedi.

Kendisini biroldukca bölümde öne atan Kardashian, televizyon programlarında, moda dünyasında ve kozmetik bölümünde emin adımlarla ilerlerken artık ise bir podcast serisi yaratıcısı oluyor. ‘The System’ podcast serisinin ne vakit yayınlanacağını bilmiyoruz lakin Spotify’da bir hit olacağı kesin!