KENAN DOĞULU’DAN “BUMAYA” UZAMSAL SES VERSİYONUYLA APPLE MUSİC’TE!

BanaDediKi

Global Mod
Global Mod
26 Eki 2020
1,324
0
0
KENAN DOĞULU’DAN “BUMAYA” UZAMSAL SES VERSİYONUYLA APPLE MUSİC’TE! Türkiye’nin Uzamsal Ses Dolby Atmos ile mikslenmiş birinci müziklerinden olma özelliğini taşıyan Kenan Doğulu’dan Bumaya müzikseverle buluşuyor. Kelamları ve müziği Kenan Doğulu, Ozan Bayraşa, Umur Dorma ve Onurr’a ilişkin olan ve Ozan Bayraşa’nın aranjesini yaptığı müziğin miks ve mastering’i ise Emre Kıral imzasını taşıyor. Afro beat usulündeki hareketli ve enerjik müzik, taşıdığı etnik öğeler ve dünya müziğinden esintiler ile radyoların ve kulüplerin vazgeçilmezleri ortasına girmeye aday. Perküsif elementler, çağdaş vokal aranjmanı ve müzikal zenginliğiyle yalnızca ülkemizde değil dünyanın çesitli yerlerindeki Kenan Doğulu dinleyicileri tarafınca heyecanla karşılanacak.

Dolby Atmos’un, stereo sese kıyasla pek yenilikçi, epeyce daha gerçekçi olduğunu belirten Kenan Doğulu, müzikal üretim sürecimiz başta olmak üzere her kademede kendilerini son derece heyecanlandıran bir tecrübe olduğunu söylüyor.

Kenan Doğulu: “Eminim ki yeni teknolojileri takip eden ve yeniliklere ahenk sağlayabilmek için efor sarf eden tüm dünya müzisyenlerini birebir biçimde etkileyecektir. Bu tecrübesi tam olarak yaşayabilmek için her müzisyenin müzikleri Dolby Atmos teknik gerekliliklerinin sağlandığı bir sistemle dinlemesini tavsiye ediyorum. Dolby Atmos’un farkını duyanları bu yeni imkânlar yardımıyla yeni müzikler üretmeye teşvik edeceğine ve müzik üretimini zenginleştireceğine inanıyorum.”

Apple Music’te Dolby Atmos tarafınca desteklenen Uzamsal Ses, Bumaya’nın dinleme tecrübesini yeni tepelere taşıyor. Müziğe Apple Music’ten ulaşabilirsiniz.

Apple, Dolby Atmos dayanaklı Uzamsal Ses teknolojisini bu sene Haziran ayında Apple Music’e getirdi. İhtilal niteliğinde etkileyici bir ses tecrübesi sunan Dolby Atmos, sanatkarların müziği her istikametten gelecek halde hazırlamasına imkan veriyor.

Daha fazla Uzamsal Ses tecrübesi için Apple Music’teki “Uzamsal Ses:Hit’ler” çalma listesini dinleyebilirsiniz. Unutulmaz müzikleri daha evvel hiç duymadığınız üzere dinlemek için listeye buradan ulaşabilirsiniz. Bu tecrübeye AirPods, AirPods Pro, AirPods Max, BeatsX, Beats Solo3, Beats Studio3, Powerbeats3, Beats Flex, Powerbeats Pro ve Beats Solo Pro cihazlarınızla ulaşabilirsiniz.