Kalbi duran AK Partili vekilden doktora suçlama: FETÖ’den ceza almış

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Kalbi duran AK Partili vekilden doktora suçlama: FETÖ’den ceza almış AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, gribal enfeksiyon şikayetiyle Ankara’da gittiği özel bir hastanenin acil servisinde kendisine kalp ve teneffüs kaslarını durduran, yavaşlatan bir ilaç verildiğini tez ederek savcılığa kabahat duyurusunda bulundu. Ok, “Bana ilacı veren tıp profesörünün FETÖ’den daha evvel 6 yıl 10 ay ceza aldığını öğrendim, haliyle dehşete düştüm” diye konuştu.

Anadolu Ajansı’nın haberine bakılırsa, beden kırgınlığını gideren serum, destek ve vitamin almak için 30 Eylül’de eşi Nesrin Ok ile başkentteki özel bir hastaneye gittiğini söyleyen İsmail Ok, “Gribal enfeksiyon şikayetiyle gittiğim özel bir hastanede tabip bana gribal rahatsızlıkla ilgisi bulunmayan, kalp ve teneffüs kaslarını durduran, yavaşlatan bir ilaç vermiş” dedi. Ok, bunun ameliyat öncesi ağır bakıma girecek hastalara uygulanan bir ilaç olduğunu söylemiş oldu.

Söz konusu ilacın, kalp ve teneffüs kaslarını durdurduğunu, yavaşlattığını anlatan Ok, “Yürüyerek gittiğim hastanede kalbim ve solunumum durmuş yani ‘arrest’ olmuşum, o anda eşim yanımda olmasa bugün hayatta değildim” diye konuştu.

Eşi Nesrin Ok’un yansısının akabinde uygulanan kalp masajıyla hayata döndürüldüğünü söz eden İsmail Ok, şöyleki devam etti:

“Eşimin çocuklarıma haber vermesinden daha sonra genç bir doktor olan oğlum, bu süreçte sorularına tatmin edici yanıt alamamış, birtakım şeylerin hakikat gitmediğini fark etmiş. Kendisine ‘Kesin sakat kalır lakin beyinde ne kadar hasar olur, onu bilemeyiz.’ denmiş. Ben de o sırada entübe edilmişim yani uyutulmuşum. Oğlumun, milletvekili arkadaşlarıma ulaşmasının akabinde Sıhhat Bakanlığı ile bağlantıya geçilmiş. Gece yarısı entübe biçimde ambulansla Ankara Kent Hastanesine nakledilmişim. Sonraki gün sabah saat 05.00 üzere yapılan tedavi kararında bende yine hayat belirtileri başlamış. Tabiri caizse çizginin öbür tarafındayken Allah bir daha bir hayat vermiş.”

hiç bir kronik rahatsızlığının bulunmadığını belirten Ok, “Delikanlılar düzeyinde kalp damar sıhhatim var, şeker ve yüksek tansiyonum yok. Bunlardan biri yahut ikisi olsa bugün tahminen bir daha hayatta değildim. bu biçimde bir sureci yaşadım” biçiminde konuştu.

‘SAVCILIĞA KABAHAT DUYURUSUNDA BULUNDUM’

Ok, Ankara Kent Hastanesinden taburcu olduktan daha sonra 7 Ekim’de kendisine yanlış tedavi uygulandığı argümanıyla şikayetçi olduğunu ve savcılığa hata duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Soruşturma sırasında kendisine, ameliyata girecek hastaların kalbini ve teneffüsünü yavaşlatan ilacın verildiğinin ortaya çıktığını aktaran Ok, “Bu bilgi bize tedavi sürecinde ve savcılığa hata duyurusunda bulununcaya kadar verilmedi, verilmesi gerekirdi. Oğlumun kuşkularının, başındaki soru işaretlerinin haklı olduğu ortaya çıktı. Bu ilacın verildiğini hastane idaresi de tabip da itiraf etti.” dedi.

Kendisine bu ilacın verildiğini hem hastane idaresi tıpkı vakitte tabibin doğrulamasından daha sonra soruşturmanın derinleştirildiği bilgisini paylaşan Ok, şöyleki konuştu:

“Bana bu ilacı veren tıp profesörünün FETÖ’den daha evvel 6 yıl 10 ay ceza aldığını öğrendim, haliyle dehşete düştüm. Bu kadar olay peşi sıra tesadüfen olur mu? Diğer yorumlar yapar öteki şeyler de söylerdim ancak şu anda olay yargıda olduğu için soruşturma safhası da hala devam ediyor ötürüsıyla fazlaca detaya girmiyorum fakat şunu da bilhassa vurgulamak istiyorum: Kalp ve teneffüs kaslarını durduran ilaç verildikten daha sonra kalbim duruyor. Bir insanın kalbine tabancayla ateş etmek her neyse bu ondan farklı mı? Evvel Allah daha sonra eşim çabucak sonrasında oğlumun tabip olması ve Sıhhat Bakanımız Fahrettin Koca’nın, devletimizin olaya el koyması kararında bugün yeniden hayattayım. Bu süreç bu kadar tesadüflerle izah edilebilir mi? Bunların hepsinin tesadüf olup olmayacağının sonucunı aziz yargı verecek.”

‘BU KADAR ZİNCİRLEME YANILGI NASIL OLUR?’

İsmail Ok, devletin titiz çalıştığını, bir profesör ve bir uzmandan oluşan uzman heyetinin, kendisine verilen ilacın gribal bir hastalıkla hiç bir ilgisinin bulunmadığını içeren rapor hazırladığını bildirdi. Kendisine verilen ilacın evraklarda de yer aldığına dikkati çeken Ok, şunları söylemiş oldu:

“Bana bu ilacı veren tıp profesörü, tabip, bunun gribal bir rahatsızlığın tedaviyle hiç bir ilgisi olmadığını ve kazara verdiğini söz ediyor lakin yaşadığımız olayın, sürecin izahı güç. Cürüm duyurusunda bulunmadan evvel bunu itiraf etmiş olsaydı, o akşam hakikat bilgilendirseydi… örneğin ’emboli atmış’ diyor, emboli yok; direkt ağır bakıma alınıp teneffüs aygıtına bağlanması gereken bir kişi teneffüs maskesiyle tomografi çekmeye gönderiliyor. Kalbimin durması, ‘arrest’ olmam ondan sonrasında entübe edilmem, entübe biçimde Ankara Kent Hastanesine sevkim, bunları gözümün önüne getirdiğimde dehşete düşüyorum. Bu kadar zincirleme kusur nasıl olur? ‘Acaba yanlış mı oldu?’ diye kendimi karşıdakinin yerine de koyuyorum lakin yanlış olsa olayın tesiriyle birinci akşam söyleyemedin, ikinci, üçüncü gün söylersin. Ankara Kent Hastanesindeki şahıslar bilgilendirilebilirdi. özetlemek gerekirsesı zerre kadar da olsa olumlu bir şey görmedik, bulamadık. aslına bakarsanız bunun için savcılığa hata duyurusunda bulunduk, düzgün ki bulunmuşuz.”

‘KASTEN ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS HATASINDAN TUTUKLANMA TALEBİ’

Soruşturmanın sürdüğünü belirten Ok, savcılığın, “kasten öldürmeye teşebbüs” cürmünden tutuklanmasını talep ettiği hekimin, yurt dışına çıkış yasağı konularak isimli denetim kaidesiyle hür kaldığını kaydetti.

Terörle uğraş konusunda kelamını esirgemediğini belirten Ok, “yaşamım boyunca bilhassa milletvekilliğim sürecinde Türkiye’ye, millete baş kaldıran; ismi ne olursa olsun, PKK/PYD/KCK, IŞİD ve FETÖ’ye karşı kelamını esirgemeyen, en sert telaffuzları lisana getiren, bu tarafta uğraş eden, siyasi duruşunu da bu tarafta şekillendiren biri olarak bu olay haliyle başımda soru işaretleri oluşturuyor. FETÖ, PKK ve türevi hain terör örgütleri, Türkiye Cumhuriyeti’ne, milletine düşman, baş kaldıran terör örgütleri. Bunu en yüksek lisanla söz ediyor ve bu istikamette de uğraş ediyorum. Haliyle bunlar da başlarda soru işaretlerini pekiştiren şeyler. İster istemez her insanın aklına suikast kuşkusu geliyor” tabirlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)