Kadıköy Belediye Lideri Odabaşı: Kasap ve bar sahibi gözaltına alınmış

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Kadıköy Belediye Lideri Odabaşı: Kasap ve bar sahibi gözaltına alınmış Sabah saatlerinde düzenlenen rüşvet operasyonuyla ilgili konuşan Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Odabaşı, “‘Şu münasebetle, şu arkadaşlar gözaltına alındı’ diye bir bilgi yok. Şayet bu biçimde bir şey var ise keşke Emniyet ve savcılık bizimle işbirliği yapsaydı, biz de şayet bu çeşit süreçler var ise onlara yardımcı olsaydık” tabirlerini kullandı.

İstanbul merkezli 5 vilayette çoğunluğu Kadıköy Belediyesi’nde bakılırsavli zabıta işçisiyle belediye mühendislerinin de ortalarında yer aldığı 54’ü kamu bakılırsavlisi 224 kişi hakkında “Rüşvet Almak, Vermek, Aracılık Etmek” ve “Resmi Evrakta Sahtecilik” suçlamalarıyla gözaltı sonucu verildiği duyurulmuştu. Gözaltı kararlarına ait açıklamalarda bulunan Odabaşı, “Kadıköylünün hakkını aramaya, Kadıköylünün çıkarını müdafaaya devam edeceğim, bedeli ne olursa olsun” dedi. Tele1’den Enver Aysever’in sorularını yanıtlayan Odabaşı, şu biçimde konuştu:

‘NE OLDUĞUNU NET OLARAK BİLMİYORUZ’

“Kasap gözaltına alınmış, bar sahibi alınmış, ne olduğunu net olarak bilmiyoruz. yeniden söylüyorum, ‘şu münasebetle, şu arkadaşlar gözaltına alındı’ diye bir bilgi yok. Şayet bu biçimde bir şey var ise keşke Emniyet ve savcılık bizimle işbirliği yapsaydı, biz de şayet bu cins süreçler var ise onlara yardımcı olsaydık. Bize gelen bir bilgi yok. Bir bilgi olmadan yorum üzerine konuşuyorum, ne kadar hakikat bilmiyorum.

‘TELEFONLA ÇAĞRILIP SÖZLERİ ALINABİLİRDİ’

Sayın Genel Liderimiz ısrarla bu tıp operasyonların belediyelere yapılacağını söylüyor. Biz de ‘bu biçimde bir operasyon olabilir, lakin niye bize yapsınlar?’ diye düşünüyorduk. Kimseyi de suçlayacak, zan altında bırakacak bir şey söylemiyorum. Gözaltı buyruğunu veren de hukukçu, ben de hukukçuyum. Bir telefonla çağırıp bunların tabirleri de alınabilirdi, tahminen bize bilgi verilirdi biz de belediyede soruşturma başlatabilirdik. Bunların hiç biri olmayınca ‘Bu iş sanki siyasi mi?’ noktasına geliyoruz.

Ben kendimden eminim, misyonumun başındayım. Şerdil Dara Odabaşı olarak verilmeyecek hesabım yok. Kadıköylünün hakkını aramaya, Kadıköylünün çıkarını muhafazaya devam edeceğim, bedeli ne olursa olsun.” (HABER MERKEZİ)