Jonathan Majors'a bir yıllık danışmanlık

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,892
0
0
Jonathan Majors'a bir yıllık danışmanlık
Günaydın Bugün Salı. Bugün Marvel filmlerinde rol alan aktör Jonathan Majors'ın cezasına bakıyoruz.

Geçtiğimiz yıl o zamanki kız arkadaşı Grace Jabbari'ye saldırıp taciz etmekten suçlu bulunan yükselen Hollywood yıldızı Jonathan Majors, Pazartesi günü Manhattan ceza mahkemesinde 52 hafta aile içi şiddet danışmanlığına mahkum edildi.

Binbaşılar bir yıla kadar hapisle karşı karşıya kaldı.

Yargıç Michael Gaffey cezayı açıklamadan önce Jabbari, Binbaşılar yüzünden “aşırı fiziksel ve duygusal acı” çektiğini söyleyerek duygusal bir mağdur etkisi beyanı verdi. İki yıllık ilişkileri sırasında kendisinin “küçük, korkak ve savunmasız” hale geldiğini ve “istismarcı elinde çok sıkı tutulduğunu” söyledi.

“Fiziksel öfkesini gördüm ve onun üzerinde hiçbir kontrolü yok” dedi.

Bölge başsavcılığındaki savcı Kelli Galaway, mahkemeye, saldırının “bir yılı aşkın süredir devam eden istismarın doruk noktası” olduğunu ve Binbaşıların “tam bir pişmanlık eksikliği” gösterdiğini söyledi.

Majors avukatı Priya Chaudhry hakime, Majors'ın masumiyetini sürdürmesine ve mahkumiyetine itiraz etmeyi planlamasına rağmen “büyümeye ve gelişmeye kararlı” olduğunu söyledi.

Jabbari ve Majors, Marvel filmi Ant-Man and the Wasp: Quantumania'nın setinde tanıştıktan sonra 2021'de çıkmaya başladı. Hareket eğitmeni olarak çalıştı ve Fatih Kang adında zamanda yolculuk yapan bir süper kötü adamı canlandırdı.

Savcılara göre ilişki, Mart 2023'te Majors'ın bir SUV'un arka koltuğunda Jabbari'ye saldırması, yüzüne yumruk atması, zorla elini tutması ve araçtan çıktıktan sonra onu tekrar araca atmasıyla sona erdi. Savcılar Majors'ı saldırı ve tacizle suçladı.

Duruşma sırasında Jabbari kürsüye çıktı ve Majors'ın patlayıcı bir öfke sergilediğini ve bir keresinde kendisine mum fırlattığını söylediği çalkantılı bir ilişkiyi anlatırken zaman zaman ağladı.

Bir noktada mahkeme salonu Jabbari'nin yaptığını söylediği 2022 yılına ait bir kaydı dinledi. Kayıtta Majors, ona, Michelle Obama'nın eski Başkan Barack Obama'ya baktığı ve Coretta Scott King'in Rahip Dr. Martin Luther King Jr. umursuyor. Jüri üyeleri ayrıca Binbaşı Jabbari'nin intiharla tehdit ettiği ve kafasındaki yara için tedavi aradığı bir mesaj alışverişini de gördü.

Galaway jüri üyelerine davanın “kontrol, tahakküm, manipülasyon ve istismar” ile ilgili olduğunu söyledi.

Chaudhry, Jabbari'nin Majors'ı sadakatsiz olduğunu öğrendikten sonra yanlışlıkla suçladığını savundu. Chaudhry, arabadaki tartışmanın ardından Jabbari'nin o gece tanıştığı insanlarla dans etmeye gittiğini ve Bay Majors ona saldırdığında kırıldığını söylediği parmağını kullanıyormuş gibi göründüğünü ekledi.

Aralık ayında bir jüri, iki haftalık çalkantılı bir duruşmanın ardından Majors'ı bir saldırı ve tacizden suçlu buldu.

Süreç alışılmadıktı. Sanıklar nadiren saldırı suçlamalarını mahkemeye çıkarmayı tercih ediyor; Bunun yerine, daha sert bir ceza riskini ortadan kaldırmak için sıklıkla bir savunma anlaşmasını kabul ediyorlar. Ancak Majors onun masumiyetini kanıtlamayı, itibarını geri kazanmayı ve Hollywood kariyerini canlı tutmayı umuyordu.

Mart 2023'teki tutuklanmasından önce herkesin tanıdığı bir isim olmanın eşiğindeydi. Son zamanlarda aralarında HBO'nun Lovecraft Country ve Creed III'ünün de bulunduğu eleştirmenlerce beğenilen televizyon dizilerinde ve gişe rekorları kıran filmlerde rol aldı. Daha fazla Marvel filminde rol almaya hazırdı ve Oscar'da ses getirmesi beklenen, merakla beklenen “Magazine Dreams” filminin vizyona girmesini bekliyordu.

Ancak suçlu kararı binbaşılar için felaket oldu. Marvel hızla onunla yollarını ayırdı ve Searchlight Pictures, “Magazine Dreams”i yayınlamayacağını duyurdu. Eski meslektaşları ve daha önce Majors'la çıkmış iki kadın da dahil olmak üzere birçok kişi Haber'a onun değişken ve saldırgan olduğunu söyledi. Binbaşı iddiaları yalanladı.

Koyu renkli kruvaze takım elbise ve balıkçı yaka kazak giyen Majors, Pazartesi günkü kararın ardından adliyeden ayrılırken kendisine avukatları da eşlik etti. Siyah bir minibüse bindi ve araç hareket etmeden önce, bir mahkeme memuruyla el sıkışmak için renkli camdan dışarı doğru eğildi.

Hava durumu

Çoğunlukla güneşli bir gün olacak, yüksek sıcaklık ise 70 derece civarında olacak. Gece saatlerinde sağanak yağış bekleniyor, sıcaklık ise 50°C'ye kadar düşecek.

ALTERNATİF OTOPARK

Bugün yürürlükte. Yarın (Kurban Bayramı) tatil edildi.

BÜYÜKŞEHİR günlüğü

“İnci Balıkçıları”

Sevgili günlük:

84 yaşındayım ve Manhattan'ın kültürel ortamını keşfetmek için onlarca yıl harcayacak kadar şanslıyım. Yaşım ve denge sorunlarım nedeniyle artık biraz yavaşladım, sosyal ve kültürel etkinliklerimi gündüz saatleriyle sınırlandırdım.

Ancak kısa bir süre önce karşı koyamadığım bir akşam toplantısına davet edildim. Geç saat, çoğunlukla kaçındığım taksiyle eve gitmek anlamına geliyordu.

Taksi yanaştığında şoförün oldukça bakımsız olduğunu fark ettim ve kaygım arttı. Ama eve gitmem gerekiyordu, bu yüzden korkumu bir kenara itip içeri girdim.

En sevdiğim opera düetinin sesiyle karşılandığımda yaşadığım şaşkınlığı tahmin edin.

“Ah,” dedim büyük bir şaşkınlıkla, “'İnci Balıkçıları'.”

Şoför, “Operanı biliyorsun,” diye yanıtladı. Kayda güzel bir şekilde şarkı söylemeye başladı ve evime gelene kadar devam etti.