İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden müteahhitlere yeni mezun çalıştırma mecburiliği

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden müteahhitlere yeni mezun çalıştırma mecburiliği İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Tramvayı’nın üretim ihalesinde yüklenici firmaya getirdiği yeni mezun mimar ve mühendis çalıştırma zaruriliği uygulamasını büyütüyor. Büyükşehir Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı 2021 yılında ihalesi yapılan Gaziemir Esra Parkı, Bayraklı Körfez Mahallesi Parkı, Kadifekale 2. Etap Etraf Düzenlenmesi ve Bayraklı’da 30 Ekim zelzelesinde ziyan goren parkların bakım tamirat işinin üretim ihalelerinde yüklenici firmaya yeni mezun olmuş mimar, mühendis ve tekniker en az iki kişi çalıştırmayı mecburî kıldı.

Soyer, “Bu uygulamayla hem gençlere istihdam sağlamak birebir vakitte Türkiye’ye yayılacak bir uygulamanın önünü açmak istiyoruz. Gençler iş bulmakta zorlanıyor ve her geçen gün koşullar ağırlaşıyor. Üniversiteden yeni mezun gençler için durum daha da sıkıntı olabiliyor. Bu uygulamayı birinci vakit içinderda Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığımız başlattı. Çiğli Tramvayı Üretim İhalesi’nin teknik şartnamesine koyduğumuz özel hususla inşaat, makine, elektrik-elektronik, harita, jeoloji mühendisliği ve mimarlık kısımlarından son üç yılda mezun olmuş ikişer kişinin Çiğli Tramvayı projesinde yer almasını sağladık. Gençlerimizin mesleğine katkı sağlamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi. (AjansBizim)