İstanbul’da öğrenci servisi yandı

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
İstanbul’da öğrenci servisi yandı İstanbul’un Şişli ilçesinde ortasında öğrencilerin bulunduğu servis aracında yangın çıktı. Şoför sağa çekerek öğrencileri tahliye etti.

Minibüs alevler ortasında kalırken servis sürücüsü, “Öğrencilere bir şey olacak diye epeyce korktum. Cana geleceğine mala gelsin” dedi

Olay, Şişli, Cumhuriyet Caddesi Alt Geçidi çıkışında saat 07.30 sıralarında yaşandı. Seyir halindeki öğrenci servis minibüsünde çabucak hemen belirlenemeyen bir niçinle yangın çıktı. Minibüsten duman ve alevlerin yükselmesi üzerine aracını sağa çeken şoför Hasan Akduman öğrencileri araçtan indirdi. Akduman, yangın söndürme tüpüyle yangına müdahale etse de başarılı olamadı. Vakit zaman patlamaların olduğu servis minibüsü alev topuna döndü. Olay yerine Beyoğlu itfaiye takımı sevk edildi. Ekipler alevleri denetim altına aldı.

Sürücü Akduman, “Tünelden çıkarken otomobil bir anda alev aldı. Ben çabucak aracı sağa çekerek öğrencileri otomobilden indirdim. Öğrencilerin güvenliğini sağladıktan daha sonra aracı söndürmeye çalıştım ancak yangın tüpü yetersiz kaldı. sonrasındasında aracım alev aldı. Evvel korktum lakin çocuklara dedim panik yapmayın. Hepsi otomobilden düzgün bir biçimde indi. Ancak bir anda duman çoğalmaya başlayınca ben korkmaya başladım. Çocuklara bir şey olacak diye. daha sonrasında hayli şükür otomobilden indirdim. Mala geldi ancak cana gelmedi kimsede bir şey yok. Çok şükür” dedi. (DHA)