iPhone İLE ÇEKİLEN LEZZETLİ TÜRK KAHVESİ KARELERİ

BanaDediKi

Global Mod
Global Mod
26 Eki 2020
1,306
0
0
iPhone İLE ÇEKİLEN LEZZETLİ TÜRK KAHVESİ KARELERİ Bugün 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü. Unesco tarafınca 2013 yılında Somut olmayan Kültürel Miras listesine eklenen Türk kahvesi kırk yılllık hatrıyla Türk külçeşidinin ayrılmaz bir kesimi.

Bugün için toplumsal medya hesaplarında iPhone’ları ile çektikleri ilham veren fotoğraflara ve tüyolara göz atıyoruz.

Billur Saatçi (@gununkahvesi)

40 yıl hatrı olan türk kahvemizin hatırına ben de bugün kahvemin köpüğünü makroda çektim ayrıyeten. Dünya Türk Kahvesi Günümüz kutlu olsun
☺

iPhone 14 Pro Max Makro ile çekildi. iPhone 14 Pro Max Portre Modu ile çekildi.

@gununkahvesi hesabımdaki karelerin nerdeyse %99unu portrait moduyla çekiyorum. Konutta ya da dışarı çektiğim karelerdeki alan derinliği, kahveyi fotoğrafımın odak noktasına koymak benim kahve fotoğraflarımda en tercih ettiğim tarz. Art plandaki nesneleri de biraz ön plana çıkarmak istediğimde, f kıymetini biraz daha arttırıp, istediğim netliği yakalayabiliyorum. Sonbaharın sıcak tonlarını taşıyan vivid warm filtresi ve biraz sertlik ekleyerek editimi tamamlıyorum.

Dilara Koçak (@dilarakocakiyiyasam)

Biliyor muydunuz bugün Dünya Türk Kahvesi günü
☕
En sevdiğin arkadaşlarına haber vermenin tam vakti
😉

iPhone 14 Pro Max ile çekildi.

UNESCO 2013 yılında 5 Aralık tarihini “Dünya Türk Kahvesi Günü” olarak ilan etti. 9 yıldır, dünyanın farklı ülkelerinde Türk kahve kültürüne yönelik epeyce sayıda aktiflik düzenliyor.

Hatırlarsanız geçen yıl bende NewYork Times Square Meydanında Türk kahvesi içerek takviye vermiştim bugün de tıpkı aktiflik var hatta meydanda Türk Kahvesi belgeseli de yayınlanacak
🇹🇷

Hande Birsay (@hihieved)

iPhone 14 Pro’nun olağanüstü kamerası için Apple “48 MP Ana Kamera: 24 mm, ƒ/1.78 diyafram, ikinci jenerasyon sensör bazlı optik manzara stabilizasyonu, yedi bileşenli lens, %100 Focus Pixels” halinde teknik bir özet geçiyor. Doğrudur. Ben bunlara bir şey daha eklemek istiyorum: Üzerinizdeki nazarı ve bekleyen kısmetlerinizi iPhone’dan daha berrak nazaranbileceğiniz bir imkan yok.

iPhone 14 Pro Max Portre Modu ile çekildi.

Falımda çıplak gözle nazaranmediğim bilgileri, çektiğim fotoğrafa zoom yaparak yorumlamaya devam ettim. Dahası, kıssamda paylaştığım fal fotoğrafı yüzlerce kişi tarafınca da tüm detaylarına varana kadar yorumlandı. Evet, kestirim ettiğiniz üzere üzerimde epeyce göz ve üç vakte kadar müjdelerim var.

Fotoğrafı, kameramın en tutkunu olduğum optik zoom özelliğiyle çektim. Kahve fincanının çapı el verseydi falımda çıkan denizatının gözbebeklerine de girerdim. O da bir daha sonraki kahveye!

Selin Gökbakar (@bizimmutfakhalleri)

Bugün dünyaca kabul edilen günüymüş..

Her öğle yemeğinden daha sonra gelirmiş..

40 yıl da hatrı var kabul edilirmişş..

Bilin bakalım bu neymiş
☺

(Bir de her vakit kullandığım üzere iPhone’nun “Portre” özelliğiyle çekince tadından yenmezmişş
😍
)

iPhone 14 Pro Max Portre Modu ile çekildi.

Renkleri epeyce seviyorum. Tabakları hazırlarken, sunum yaparken kesinlikle kenara köşeye iliştiriyorum.. Fotoğraf çekerken hazırladığım tanımların kaybolmaması için, fonda bu renkleri tutsam da, Portre moduyla çekiyorum ki her insanın midesinden geçip kalbine giden yola hitap edebileyim..

Tulin Kılıc (@gezerkenogrenen)

Bugün Türk Kahvesi Günüymüş. Bilirsiniz ‘denizin arasında’ kahve içmediğim günü yaşanmış saymıyorum
🙂
Madem Türk Kahvesi Günü, bol köpiklü bir kahve ile kutlayalım bakalım
☕

iPhone 14 Pro Geniş Açı ile çekildi.