İmtihana hazırlananlara beslenme koçu

Glavrone

New member
23 May 2021
148
0
1
ÖSYM tarafınca açıklanan bilgilere bakılırsa, bu yıl YKS’ye 2 milyon 607 bin 606 kişi, MEB’in ilan ettiği sonuçlara bakılırsa ise LGS’ye 1 milyon 38 bin 492 kişi girdi. Üniversite adaylarının yüzde 52’sinin birinci üç tercihinden birine yerleştiği açıklanırken, MEB birinci yerleştirmede öğrencilerin yüzde 93’ünün tercihleri içinde bulunan okullardan birine girdiğini duyurdu. Artık gözler başlamak üzere olan yeni eğitim yılına ve 2022 imtihan maratonuna çevrildi. 4 milyona yakın öğrenci, imtihanlara daha donanımlı girmek için kurslara yazılıyor. Hazırlık kursları düzenleyen kurumlar içinde, yeni jenerasyon bir eğitim yaklaşımını benimseyen Burak Yavuz Eğitim Kurumları (BUYEK), muvaffakiyet oranlarıyla öne çıkıyor. Eğitim sürecinde MEB’in yayınladığı aktüel müfredatın yanı sıra etkileşime dayalı, tematik yaklaşımları benimseyen BUYEK ayrıyeten beslenme koçu, psikolog dayanağı, nefes terapisi, hamak yogası ve glutensiz kafe üzere hizmetleriyle de dikkat çekiyor.

Öğrenciler nefes terapisi yapıyor

Bugüne dek yaklaşık bin öğrencinin lise ve üniversiteye hazırlık sürecine katkı sağladıklarını söyleyen BUYEK Kurucusu Burak Yavuz, “Her birey farklı formatta öğrenir. Bu fikirden hareketle öğrencilerimizin eksiklerini tespit etmek hedefiyle formatif testler uyguluyor, sahip olduğumuz yazılım yardımıyla bu eksiklerin kapatılmasına yönelik bireye özel kaynaklar hazırlıyoruz. ötürüsıyla öğrencimiz sahiden muhtaçlığı olan sorularla imtihanlara hazırlanırken başka sorularla vakit kaybetmiyor” dedi. Tamamı Türkiye derecesi yaparak üniversiteye yerleşmiş kuvvetli bir akademik takıma sahip olduklarının altını çizen Burak Yavuz ayrıyeten şunları söylemiş oldu: “Sınav hazırlığının yalnızca öğretimden ibaret olmadığının, bütüncül kıymetlendirilmesi gerektiğinin farkındayız. Bu bakış açısıyla tüm öğrencilerimize periyodik olarak nefes terapileri uyguluyoruz. bu biçimdece hem hazırlık sürecini daha kolay bir hale getiriyor, tıpkı vakitte imtihan gerilimini en aza indiriyoruz.”

Rehber öğretmen yerine, uzman psikolog

İmtihana hazırlanan adayların sağlıklı bir beslenme programına gereksinimi olduğuna dikkat çeken Burak Yavuz, “Atalarımızın da dediği üzere, sağlam baş sağlam bedende bulunur. Bu niçinle kurumumuz bünyesindeki glutensiz kafe, çocuklarımızın sağlıklı ve gerçek besinlere ulaşmasını sağlıyor. hem de etkileşim kurarak toplumsallaşmalarına de alan açıyor” dedi. Öğrencilerin uzman eğitmenler eşliğinde yaptığı hamak yogasının beyindeki limbik sistemin oksijenlenmesini sağlayarak öğrenme sürecini kolaylaştırdığını söyleyen Burak Yavuz kelamlarına şöyleki devam etti: “BUYEK’te rehber öğretmen bulunmuyor. Öğrencilerimizin daha seçkin ve tahlil odaklı bir hizmet alabilmeleri hedefiyle uzman psikolog dayanağı sağlıyoruz. Ayrıyeten akademik takımımızdaki her öğretmen, alanının uzmanı olması sebebiyle branş mentörü olarak da bakılırsav yapıyor.”

Üniversite adayı kursiyerlerin yüzde 80i birinci 10 binde yer aldı

kişiselleştirilmiş eğitim malzemeleri, kazanım merkezli ders içerikleri ve 7/24 öğretim konsepti ile öğrencileri imtihana hazırlayan BUYEK, imtihan kararı istatistiklerini de paylaştı. Kurumdan yapılan açıklamaya bakılırsa, LGS’ye giren öğrencilerinin yüzde 75’e yakını yüzde 1’lik, yüzde 20’ye yakını ise yüzde 5’lik dilimde yer aldı. YKS’de ise öğrencilerin yüzde 80’i birinci 10 bin, yüzde 5’i birinci bine girdi. BUYEK’in hazırlık kurslarına katılan üniversite adaylarının yaklaşık yüzde 90’ının başlangıçta belirlediği kısma, yüzde 70’inin de istediği üniversiteye girdiği belirtildi.