İmamoğlu’ndan yurt bildirisi: Bu feryadı on gündür inanılmaz duyuyorum

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
İmamoğlu’ndan yurt bildirisi: Bu feryadı on gündür inanılmaz duyuyorum İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, 2006’da hizmete açılan, süreç ortasında kullanım ömrünü tamamlayan Beyoğlu’ndaki yüzme havuzunu bir daha hizmete açtı.

Açılış merasiminde öğrenci yurdu sıkıntısına değinen İmamoğlu, katkı sunacak kurum, kuruluş ve şahıslar aracılığıyla, ülkenin temel kıymetlerine sahip, çağdaş, kozmik hisleri hissettiren öğrenciler için yeni yurtlar açma amacında olduklarının söylemiş oldu. “2021’in Eylül ayında 5000 yatağa ulaşmamız lazım” diyen İmamoğlu, şu biçimde devam etti:

‘NASIL BU KADAR YETERSİZ KALDI KENT?’

“Bu feryadı ben bir hafta, on gündür inanılmaz biçimde duyuyorum. Çok acı bir durum bu. Bunda nasıl bu kadar yetersiz kaldı kent, nasıl çaresiz kalındı? Ne yazık ki ıstırap verici. Bu bağlamda bugün bunu duyurmak ve bu gayesi koymak istiyorum. Bu manada bunu kamuoyuna da duyuruyorum. Kamuoyunda bizimle işbirliği yapmak isteyen iş insanları olabilir, yerini açmak isteyen vatandaşlarımız olabilir ya da bulduğumuz yerlere katkı sunmak isteyen kurum ve kuruluş olabilir. Benimle, kurumumuzun ilgili yöneticileriyle, Genel Sekreterimizle bağ kurmak kaydıyla, daima bir arada koyduğumuz gayenin bile üstüne çıkabiliriz. Biz, o gençleri geleceğe hazırlayacağız. O geleceğe hazırlanan gençler de fazlaca yakın vakitte aldığı eğitimle, bu ülkenin idaresine geçerek, her birimizi epey memnun edecekler. Bundan hiç kuşku duymuyorum. Umuyorum ki; ülkemizin her genci keyifli, huzurlu ve umutlu en üst düzeyde geleceğe hazırlansın. Bu manada İstanbul Büyükşehir Belediyesi de ülkemize en lokomotif süreçleri yaratan, yürüten ve yetiştiren kurum olmak mecburiyetindedir. Bu bağlamda sorumluluğumuzu biliyoruz.”

İmamoğlu, bir daha hizmete giren havuzun açılışı için hazırlanan kurdeleyi; atlet gençler, CHP İstanbul milletvekili Gökan Zeybek, İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ile Genel Sekreter Yardımcıları Şengül Altan Arslan ve Murat Yazıcı’yla birlikte kesti. A’dan Z’ye yenilenen tesisi gezen İmamoğlu, engelli atletler için düzenlenen sembolik yarışın startını verdi. İmamoğlu, yarış sonunda atletlere ortasında yüzme ekipmanlarının olduğu çantalarını armağan etti. (HABER MERKEZİ)