Hande Fırat toplumsal medya maddesinden telaşlı: Hakim gülmezse yandık…

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Hande Fırat toplumsal medya maddesinden telaşlı: Hakim gülmezse yandık… İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet muharriri Hande Fırat, yazısında dün Meclis’ten geçen ‘sansür yasası’na değindi.

Fırat’ın ‘anlık iletileşme uygulamaları üzere şebekeler üstü hizmetlere ait gerekli düzenlemeleri içeren’ unsurun keyfi uygulamaya açık olduğunu söylemiş oldu.

Fırat yazısında şu tabirlere yer verdi:

“Bu bakış açısına ben de katılıyorum. Fakat “anlık iletileşme uygulamaları üzere şebekeler üstü hizmetlere ait gerekli düzenlemeleri içeren” unsur, keyfi uygulamaya açık. niye mi?

Örneğin ben bir WhatsApp grubundayım. O kümede yazılanlardan ekran imgesi alabilirim. Küfür, hakaret varsa “Al ve ilgilisine gönder, şikayet et” diyebilirsiniz. Lakin ya bu istismar edilirse? Üst seviye siyasi kaynağım bunu; “Günlük hayatta nasılsak toplumsal medya ya da anlık mesajlaşmada da o denli olmak gerekmez mi?” sorusuyla yanıtladı. bir daha de istismara epeyce açık. Benim güldüğüm bir görüntüye bir partili gülmeyebilir, şikayet edilebilirim, hakim de gülmezse yandık…” (HABER MERKEZİ)