GIGI HADID, MODA AYI KARINI UKRAYNA YARDIMINA BAĞIŞLIYOR

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
GIGI HADID, MODA AYI KARINI UKRAYNA YARDIMINA BAĞIŞLIYOR Gigi Hadid Instagram’da yaptığı açıklamada, şu anda Lider Vladimir Putin’in buyruğuyla Rus birliklerinin saldırgan işgaliyle karşı karşıya olan Ukrayna’daki yardım eforlarına moda ayı hasılatının tamamını bağışlayacağını duyurdu.

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca model, Michael Kors, Versace ve Vivienne Westwood ve başka birfazlaca büyük sonbahar 2022 gösterisi için yürüdü ve podyumların temel taşı oldu.

Hadid, “Belirli bir moda ayı takvimine sahip olmak, meslektaşlarım ve benim tarihin yürek parçalayıcı ve travmatik vakit içinderında sık sık yeni moda koleksiyonları sunmamız manasına geliyordu” dedi. “Çalışma programlarımızın birçok üzerinde denetimimiz yok, lakin bir şey için yürümek istiyoruz. Arkadaşım [ve model arkadaşım] @micarganaraz’ın ayak izlerini takip ederek, 2022 sonbaharındaki gösterilerden elde ettiğim karı Ukrayna’daki savaştan muzdarip olanlara yardım etmek ve Filistin’de birebir şeyi yaşayanları desteklemeye devam etmek için bağışlamaya kelam veriyorum. ”

Hadid ve Argañaraz bu takviye hissini bir adım öteye taşıyor ve bu müddet ortasında aldıkları tüm finansal takviyesi bağışlıyor. Hadid, “Gözümüz ve kalbimiz tüm insani haksızlıklara açık olmalıdır” diye yazdı. “Hepimiz birbirimizi siyasetin, ırkın, dinin ötesinde kardeşler olarak nazaranlim. Günün sonunda savaşın bedelini önderler değil, pak hayatlar ödüyor.”

Moda dünyası, Ukrayna’daki vahim durum hakkında farkındalığın yayılmasına yardımcı olmak için bu ay platformunu birden çok biçimde kullanmaya çalıştı. Bevza dizayncısı Svitlana Bevza ve model Eugenia Dubinov üzere Ukraynalı yetenekler, tecrübelerini direkt Kiev’den paylaştılar. Balenciaga gösterisinde, mavi ve sarı giyinmiş dizayncı Demna Gvasalia, gösterisini Ukraynalılar’ın dayanıklılığına adadı. Net-a-Porter, Nike, Chanel ve Louis Vuitton üzere büyük markalar ve perakendeciler Rusya’ya ihracatı büsbütün durdurdu.

Bu şiddetli vakitte, Ukrayna’nın yanında yer alan ve ülkedeki trajik olaylara şimdiden reaksiyon vermiş markaları inceleyebilirsiniz.

MARKALAR, UKRAYNA’DAKİ DURUMA NASIL REAKSİYON VERİYOR?