GIGI HADID BİR MODA MARKASI KURUYOR

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
GIGI HADID BİR MODA MARKASI KURUYOR Gigi Hadid, kendi markasını kuran en son ünlü oldu.

Hadid, bir moda markası oluşturarak, tarz bilgisini podyumdan tasarım stüdyosuna taşımaya karar verdi. Model, Instagram’da yaptığı paylaşımla “Guest in Residence” isimli markası üzerinde çalıştığını duyurdu.

Hadid, hesabında tasarım sürecinin kamera ardını gösteren birkaç fotoğraf yayınladı. “Bir şey üzerinde çalışıyorum… sevgiyle, @guestinresidence :)” yazdı. Fotoğraflar, onun ve takımının renk paletlerine ve kumaş örneklerine, eser serisinin fotoğraflarına ve giysi örneklerinin fotoğraflarına baktığını gösteriyor.

Fotoğraflarda, markanın triko ve kaşmire odaklandığı ve dizaynların % 100 kaşmir olduğunu gösteren Guest in Residence logosu görülüyor. Ayrıyeten markanın bir dizi renkli kazak ve öbür trikolar yarattığı gözler önüne seriliyor. Bir fotoğraf, modelin üstündeki leylak kaşmir kapüşonluyu yakından gösteriyor. Bir oburu ise Hadid’in yuvarlak yakalı, açık turuncu bir sweatshirt giydiği bulanık bir fotoğraf.

Hadid, Instagram biyografisini yeni rolünü yansıtacak biçimde güncelledi ve “Kurucu, Yaratıcı Direktör @guestinresidence” yazdı.

Koleksiyonu çabucak hemen piyasaya çıkmamış olsa da, Hadid’in arkadaşları ve hayranları, Hailey Bieber’ın “bunun için hayli heyecanlıyım” yazması ve kız kardeşi Bella Hadid’in “hepimizin beklediği şey” diye eklemesiyle, yorumlarda takviyelerini gösterdiler. Bir hayranı, “Ben her vakit senin dizayncı istikametini model tarafınca daha fazlaca sevdim” dedi.

Hadid, neredeyse tüm ömrü boyunca moda dünyasının ortasındaydı ve modelleme mesleğine iki yaşında başladı. Sonunda 2011’de IMG ile anlaştı, tüm büyük tasarım konutlarıyla çalışarak ve Tommy Hilfiger, Messika, Self-Portrait ve öbürleri üzere markaların yüzü olarak günümüzün en büyük modellerinden biri haline geldi.

Hadid birinci kere solo dizayncı rolüne bürünecek olsa da, daha evvel Tommy Hilfiger ile dört dönem boyunca işbirliği yaptı. İkili, birinci işbirliklerini Eylül 2016’da Tommy Pier koleksiyonuyla yaptı. Model, “Tommy ile çalışmak tasarım dünyasına şahane bir giriş oldu. Ayrıyeten bana bireyselliğimi söz etmeyi ve etrafımdaki her şeyde ilham bulmayı öğretti” dedi.

Bu, Hadid’in moda tasarımı dünyasına yaptığı son teşebbüs değil. Nisan ayında, çocukluk arkadaşı ve Frankies Bikinis’in kurucusu Francesca Aiello ile ortak bir mayo koleksiyonu yarattıklarını duyurdu. İkili, bikinileri tasarlarken Malibu Kaliforniya’da birlikte büyüdükleri çocukluklarından ve modelin annesinin kırsal Pennsylvania’daki yeni konutundan referanslar aldı.

Triko markasıyla ilgili lansman tarihi ve daha fazla bilgi çabucak hemen açıklanmadı. Lakin markanın, Instagram hesabı ve web sitesi kuruldu ve site “yakında geliyor” olarak gösteriliyor.