George Santos: Seçilen temsilci hakkında bildiklerimiz ve bilmediklerimiz

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,928
0
0
George Santos: Seçilen temsilci hakkında bildiklerimiz ve bilmediklerimiz
Temsilci George Santos, Haberler’ın özgeçmişinde kayda değer birçok tahrifat olduğunu bildirmesinin ardından bir hafta boyunca medyanın sorularını yanıtlamaktan kaçındı.

Şimdi Bay Santos sessizliği yeni bir taktikle değiştirdi: itiraf ediyormuş gibi görünmek.

Üç ayrı röportajda – ikisi muhafazakar medyayla, hiçbiri The Times ile – Bay Santos, kendisini sorumlu tutmak isteyen “seçkin” kurumları suçlamasına ve kendisinden daha fazla ikiyüzlü olamayacağını ima etmesine rağmen, özgeçmişini “süslediğini” itiraf etti. ortalama kongre üyesi.

“Özgeçmişimi süsledim mi? Evet, yaptım,” dedi New York siyasi yayını City & State’e. “Üzgünüm ve bu yapılmamalı. Ve kelimeler nasıl hissettiğimi yüzde 100 ifade edemez ama ben hala aynı adamım. Ben bir dolandırıcı değilim. Ben bir çizgi film karakteri değilim. Ben icat edilmiş efsanevi bir yaratık değilim.”

Nassau County ve Queens’in bazı kısımlarını içeren New York’un Üçüncü Kongre Bölgesi’ndeki seçmenler, Kasım ayında 34 yaşındaki Bay Santos’u bir Cumhuriyetçi olarak seçtiler. 2023’te Kongre’ye girdiğinde, hala cevaplanmamış bazı önemli sorular olacak.

İşte Seçilmiş Temsilciler hakkında bildiklerimiz ve bilmediklerimiz.

Bay Santos, söylediği yerde çalışmadı.

Kongre için yürüttüğü ve ilki başarısız olan iki kampanyası boyunca, Bay Santos kendisini hem “para yöneticisi yardımcısı” olduğunu söylediği Citigroup’ta hem de Goldman Sachs’ta iş deneyimi olan başarılı bir Wall Street emektarı olarak tanıttı. Her iki Firma da Times’a, Bay Santos’un kendileri için çalıştığına dair hiçbir kayıtları olmadığını söyledi.

Son röportajlarda, Bay Santos aslında bu şirketler için çalışmadığını, ancak sözde fon yöneticilerini yatırımcılarla buluşturan LinkBridge Investors adlı bir şirkette çalışırken onlarla birlikte çalıştığını iddia etti.

Bay Santos, New York Post’a yalnızca “kötü kelime seçimi” kullandığını söyledi.

Bay Santos, sahip olduğunu iddia ettiği okulları tamamlamadı.

Bay Santos, Manhattan’daki Baruch Koleji’nden ekonomi ve finans alanında lisans derecesiyle mezun olduğunu söyledi. Meclis Cumhuriyetçi Kampanya Komitesinin web sitesinde yer alan bir biyografi, onun NYU’ya da katıldığını söylüyor. Ancak kolejlerin hiçbiri bu iddiaları doğrulayacak kayıtlar bulamadı ve The Post ile yaptığı röportajda Bay Santos, eğitimi hakkında yalan söylediğini itiraf etti.

Gazeteye “Üniversite diplomam yoktu” dedi. “Özgeçmişimi süslediğim için utanıyorum ve özür dilerim.”

Bay Santos kendisinin Yahudi olmadığını, daha çok “Yahudi” olduğunu söylüyor.

Santos, annesinin Brezilya’da “Ukrayna’daki Yahudi zulmünden kaçan, Belçika’ya yerleşen ve 2. Dünya Savaşı sırasında zulümden tekrar kaçan” göçmenlerin çocuğu olarak dünyaya geldiğini söyledi. Ve kendini hem Katolik hem de ibadet etmeyen bir Yahudi olarak tanımladı.

Ancak hem Yahudi bir yayın olan The Forward hem de CNN, şecere kayıtlarına ve Brezilya kayıtlarına atıfta bulunarak, Santos’un anne tarafından büyükanne ve büyükbabasının 2. Dünya Savaşı’ndan önce Brezilya’da doğmuş gibi göründüğünü bildirdi. Bay Santos, bu ifşaatlara hikayesini çok az değiştirerek yanıt verdi.

City & State’e “Her zaman şaka yaparım, Katolikim ama aynı zamanda Yahudiyim – ‘ish’ gibi” dedi. “Büyükanne ve büyükbabamın Yahudi olduğunu, Yahudi bir aileden geldiğini ve Brezilya’ya kaçtığını bilerek büyüdüm. Ve bu her zaman birlikte büyüdüğüm hikayeydi ve ben bunu her zaman çok iyi biliyordum.”

Bay Santos, Pulse gece kulübü saldırısıyla ilgili hikayeyi değiştirir.

Seçimi kazandıktan sonra eşcinsel olduğunu söyleyen Bay Santos, 2016’da Orlando’daki bir gey kulübü olan Pulse’ta düzenlenen silahlı saldırıda “dört çalışanını kaybettiğini” iddia etti.

WABC radyosuna verdiği bir röportajda Bay Santos, bu “dört çalışanın” aslında Florida’daki şirketi için çalışmadığını söyledi. Aksine, bu dört kişinin işe alınma sürecinde olduğunu söyledi.

“Orlando’da kurduğum şirkette çalışması gereken dört kişiyi kaybettik” dedi.

Bay Santos herhangi bir suç işlemediğini reddetti.

The Times’ın ortaya çıkardığı kayıtların aksine, Bay Santos Brezilya’da çalıntı bir çek defteri kullanarak çek yazdığı için hiçbir zaman dolandırıcılıkla suçlanmadığında ısrar ediyor gibi görünüyor.

Post’a “Burada, Brezilya’da veya dünyanın herhangi bir yargı alanında suçlu değilim” dedi. “Kesinlikle hayır. Bu olmadı.”

WABC ile yapılan radyo röportajında Bay Santos, iddiasını desteklemek için belgeler sunmayı teklif etti. Ancak, Times’a herhangi bir belge vermeyi reddetti.

Bay Santos’un 13 mülkü yok.

Bay Santos, son kongre kampanyası sırasında kendisini ve ailesini 13 mülke sahip olarak tanıttı. Ayrıca, kiracıları haksız yere kirayı alıkoyan, kuşatılmış bir ev sahibi olduğunu da ima etti.

Pazartesi günü ailesinin mülk sahibi olduğunu ama kendisinin olmadığını söyledi.

Post’a “George Santos’un herhangi bir gayrimenkulü yok” dedi.

Bay Santos’un 700.000 $’lık kampanya kredisinin kaynakları belirsizliğini koruyor.

Bay Santos’un yetişkinliği, ev sahiplerine ve alacaklılara ödenmemiş borçlarla dolu olmasına rağmen, 2021 ve 2022’deki kongre kampanyası için 700.000 dolar borç aldı. Paranın nereden geldiği belli değil.

Bay Santos, bunun bir City & State danışmanlık firması olarak tanımladığı The Devolder Organization’daki çalışmasından kaynaklandığını iddia etmeye devam ediyor.

Bay Santos, şirketinin faaliyetleri hakkında çok az şey ifşa etti ve The Times, şirketle ilişkili herhangi bir mülkün veya halka açık varlığın yerini tespit edemedi.