Fatih Portakal: Seçim tarihi belirli oldu, kimselere randevu vermeyin

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Fatih Portakal: Seçim tarihi belirli oldu, kimselere randevu vermeyin Gazeteci Fatih Portakal’dan seçim tarihine ait bir varsayım geldi. Erdoğan’ın konuşmasından yola çıkarak seçim tarihini bulduğunu öne süren Portakal, 28 Mayıs 2023 Pazar günü genel seçimlerin yapılacağını tez etti.

şahsi youtube kanalı üzerinden konuşan Fatih Portakal seçim tarihi ile ilgili yaptığı canlı yayında şu tabirleri kullandı:

“Konuşulan seçim Haziran ayına kadar olacak lakin dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ipucunu verdi. Ben de oradan yakaladım, yakaladıktan daha sonra tarih de veriyorum size.

Tabi büyük konuşmuyorum lakin seçimin tarihi 28 Mayıs 2023 Pazar gününe kimselere randevu vermeyin sandık 28 Mayıs 2023 Pazar günü önümüze gelecek. ‘Sen nereden biliyorsun?’ bu diyecek olursanız şuradan çözümlemeye çalıştım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün bir daha o açılış konuşmasını yaparken ‘7 ay daha sonra seçim olacak’ dedi. Sayıp bakalım artık Ekim ayındayız, çabucak açıp telefondan baktım takvime o Pazar hangi tarihe geliyor. Bir baktım 28 Mayıs.

Bu tarihte sandık önümüze gelecek. ‘niçin biliyor musunuz?’ zira bilinçaltı, bu demek ki iktidar partisinde biliniyor. Erdoğan’ın etrafı tarafınca ve Erdoğan tarafınca da biliniyor. Hatta ve hatta Devlet Bahçeli de bu tarihi biliyor. 6-7 ay daha sonra yahut 7-8 ay daha sonra da diyebilirdi bu biçimde ben size bu tarihi veremezdim lakin 7 ay demek ise Mayıs ayı.

Peki niye 28 Mayıs? Bir gün öncesi 27 Mayıs zira, biliyorsunuz Adnan Menderes olaylarını hatırlayacaksınız. Onun çabucak bir gün daha sonrasında zira tahminen de seçim kampanyasını demokrasi şöleni ismi altında o güne empoze edecekler. 27 Mayıs cumartesi, 28 Mayıs Pazar haydi bakalım sandığa… bu türlü düşünüyorum. Bakalım ne çıkacak, ben bu türlü düşünüyorum.” (HABER MERKEZİ)