Fatih Altaylı: Veyis Ateş’ten beklentim, bu vahim tezleri net ve açık halde ‘yalanlaması’

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Fatih Altaylı: Veyis Ateş’ten beklentim, bu vahim tezleri net ve açık halde ‘yalanlaması’ Sedat Peker’in yurt dışına kaçan Sezgin Baran Korkmaz’a ilişkin Bodrum Paramount Otel’e el konulmasına ait tezlerde bulunurken bu otelde fiyatsız kalan isimler içinde saydığı Veyis Ateş harhangi bir açıklama yapmadı. Habertürk müellifi Fatih Altaylı, kendisinin de program yaptığı Habertürk kanalında çalışan Veyis Ateş’in savlara cevap vermesini istedi.

Altaylı, Habertürk gazetesindeki yazısında, “Peker’in ithamları içinde, Habertürk ekranlarından tanıdığınız Veyis Ateş’e yönelik olanlar da var. Ateş’in AK Parti’ye yakın bir gazeteci olduğu sır değil. Bunda bir kabahat da yok. Lakin daha sonrasındaki ithamlar epey hayli berbat. Meslekle bağdaşmayan şeyler. Gerçek mudur, değil midir bilemem! Hakikat olmamasını umarım ve tercih ederim lakin kimsenin ne kefiliyim ne velisi” tabirini kullandı.

Altaylı, “Bu yüzden de tıpkı ekranı paylaştığım Veyis Ateş’ten beklentim bu vahim argümanları net ve açık halde ‘yalanlaması’. Hodri meydan demesi. Hatta sıkıntıyı yargıya taşıması. Onun yerinde olsam o denli yapardım” dedi.

SEDAT PEKER NE DEMİŞTİ?

Sedat Peker son görüntüsünde, Veyis Ateş’in de isminin geçtiği kısımda şunları söylemişti:

“Sülü, Veyis geliyor gelmekte olan. Dediğim çıkmazsa elimi koyacağım kamerayı açacağım, elimi keseceğim. Veyis, Kırkpınar güreşlerinde olur ya, bu da süslü Süleyman’ın cazgırı. Süleyman çıkmadan evvel bu Süleyman’ı tanıtıyor. O denli bir yere geleceğiz ki aklınız çıkacak. Kanıtlı, dokümanlı, kayıtlı, imajlı. O gün tartışma (Habertürk TV yayını) olurken Erdal Aras arıyor, ‘Reis’i ben de, sen de, Soylu da tanıyor, niçin söylemiyorsun’ diyor. Onun zira işi var. Onun işi İsmail Saymaz’ı bloklamak. Gazeteci ya konuşuyor, ortadaki yakınlıklarına bak. Erdal’la bu kadar yakınlar. Biz bu Veyis ile oturduk 6-7 saat Pucca’da oturduk, yemek yedik. Siz hayli anlatıldığı üzere değilmişsiniz, entelektüel, bilgili bir insanmışsınız dedi. Bak buna hiç gıcıklığım yoktu, sarmayacaktım, bloke etti ya. Bitti artık, hiç bir bahtı yok. Kayıt var Veyis.

Bodrum’da Paramount Otel var. Sahibi kim, Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de ABD’de de aranıyor. Bu adamın otelinde kimler var. Bölge Yönetim Mahkemesi Lideri Esat Toklu. Hani İçişleri Bakanlığı’nın koyduğu yasakları kaldıran makam var ya o. Bu adam o kadar rahat ki sıfır X5 (BMW) ile işe gidiyor. Devlet bunlara Opel, Passat veriyor. Artık hudutları aşmışlar, güç zehirlemesi bu biçimde bir şey. Her yer onlarda, yapılanmayı biliyor, Tayyip Abi niçin alamıyor bunu? Onu da anlatacağım.

Öbür, bunun eski muhafazası, kendi müdafaasıydı, onu müdafaa dair lideri yaptı. Kim, Ekrem Güler, kim Silivri’deki genç emniyet müdürünün intihar etmesine niye olan canavar hain, buhrana soktu, başına sıktı. Veyis Ateş, tatil takımında. Bunlar tatili de bir arada yapıyorlar, kesmeyi de bir arada yapıyorlar. Resul olaya daha sonradan dahil olacak, bunlar tatil takımı. Bir de Muğla Emniyet Müdürü, Marina vardı ya, el konulan, artık de otele el koyuyorlar. Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübariz de ‘sendeki dokümanlar benim şirketim lakin bende yok’ demişti, bende var kardeşim. Sakın onlarla anlaşayım deme, patlatırım rezil olursun. Müşteri portföyünün tamamı bende, hangi yargıçlar savcılar. Sizin aranan adamın otelinde ne işiniz var? Hani faturalarınız? Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lira yapıyor, sizin maaşınız kaç para, hani fatura.