Eğitim dalı çevrimiçi eğitim imkanlarını güzelleştirmek için BT bütçelerini artıracak

Glavrone

New member
23 May 2021
148
0
1
Çevrimiçi eğitim, süratle gelişen teknolojinin eğitim stratejilerinin merkezinde yer aldığı pandemi devrinde yeni bir çağın başlangıcı oldu. Gelecek belirsizliğini korurken, dijital planlar eğitim kurumları için daha değerli hale geldi. BT grupları, mevcut altyapıların ve teknolojilerin inançlı bir eğitim tecrübesi sunmaya uygun olup olmadığını kıymetlendirerek teknoloji sıfırlaması yapmak durumunda kaldı. Dynabook’un bir süre evvel yaptığı The Hybrid Shift: Managing an increasingly remote workforce (Hibrit Değişim: Giderek artan uzak işgücünü yönetmek) isimli araştırma, eğitim alanında faaliyet gösteren BT başkanlarının yaklaşık üçte ikisinin bu yıl BT bütçelerini artırmayı planladığını ortaya koydu.

Pandemiyle bir arada okulda ve konutta kullanılabilecek uygun eğitim teknolojilerine gereksinim duyulmaya başlandığını belirten Dynabook Türkiye İş Ünitesi Yöneticisi Ronald Ravel, eğitim dünyasında BT liderliğinde nelerin değişeceğini paylaştı. Uzaktan eğitimin bulut tabanlı teknolojilerin gücünü gösterdiğini belirten Ravel, “Eğitim kurumları sokağa çıkma kısıtlamalarıyla birlikte kapılarını kapatırken dijital tahliller yardımıyla eğitim internet üzerinden devam edebildi. Bunun BT dünyasına da büyük tesiri oldu. Örneğin, Dynabook’un çalışmasına bakılırsa, bulut tabanlı tahliller, uzaktan BT takviyesi ve siber güvenlik altyapısı, eğitim bölümünün en kıymetli evvelari içinde yer alıyor. BT karar vericilerinin yüzde 84’ü pandemi öncesine göre güvenlik konusunda daha hassas. hem de kurumların dörtte üçü artık bulut platformu kullanmasına daha hayli ehemmiyet verdiğini söylüyor” sözlerini kullandı.

Eğitim kesiminin yüzde 73’ü dizüstü bilgisayar satın alımını eskisinden daha fazla önemsiyor

Dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar ve tabletlerin pandemi öncesinde bile sınıfların değerli bir modülü olduğunu söyleyen Ronald Ravel, geçtiğimiz yıl bu aygıtların eğitim dünyasındaki rollerinin büyük ölçüde değiştiğini vurguluyor. Ravel, “Özellikle dizüstü bilgisayarlar karantina devrinin isimsiz kahramanları olarak öne çıktı. Araştırmamıza nazaran, eğitim bölümündeki BT departmanlarının neredeyse yüzde 73’ü bu aygıtlarla ilgili satın alma kararlarını geçen yıla göre artık daha kıymetli olarak görüyor. Eğitim kurumları yüksek performanslı, düşmelere ya da darbeler karşı güçlü, eğitim ve tahsil tecrübesi için her şeyi sunan aygıtlara muhtaçlık duyuyor. Kuruluşların büyük kısmı aygıt seçiminde güvenliğin, temas seçeneklerinin, performansın ve dayanıklılığı evvelandiriyor” diyor.

Öğretmenler için uzaktan takviye teknolojileri, eğitim kurumlarının yüzde 58’inin evvelari içinde

Eğitim teknolojileriyle ilgili çalışmalar büyük ölçüde öğrenci verimliliğine odaklanıyor. Lakin öğretmenler de inançlı ve tesirli bir eğitim ortamı için BT takviyesine muhtaçlık duyuyor. Olağanlaşma süreciyle bir arada sınıflara geri dönüş gündeme gelse de bilhassa yüksek öğretimde sanal derslerin biroldukca müfredatın modülü olmaya devam edeceği öngörülüyor. Bu, pandemi daha sonrası periyoda girerken öğretmen üretkenliği ve iş birliği argümanının kıymetini koruyacağı manasına geliyor. Bu niçinle öğretmenlere de öğrencilerin eğitimini desteklemeye devam etmeleri için hakikat süratle gelişen teknolojinin sağlanması gerekiyor. Dynabook’un araştırmasına nazaran, eğitim kurumlarının yüzde 58’i öğretmenler için uzaktan dayanak teknolojilerine öncelik veriyor.

“Teknoloji eğitimin en kıymetli modülü olmaya devam edecek”

Geçtiğimiz bir buçuk yıl içerisinde birfazlaca okulda dijital dönüşümün hızlandığını söyleyen Ronald Ravel, “Pandemi, eğitimi destekleyen dijital hizmetler konusunda farkındalığı artırdı ve bunun kararında biroldukca BT departmanının BT evvelarini bir daha belirlemesine ve altyapıyı gözden geçirmesine niye oldu. Geçtiğimiz yıl, süratle gelişen teknolojinin hem okullarda tıpkı vakitte meskende ömrü kolaylaştırdığını gördük. Teknoloji, önümüzdeki senelerda da eğitimin en kıymetli modülü olmaya devam edecek” diyor.

Günlük bilgi süreç gereksinimlerini karşılayan kuvvetli araç setiyle eğitim için hakikat tercih

Dynabook’un performans, üretkenlik ve çağdaş tasarımı uygun bir fiyat noktasında birleştiren 15 inç ekrana sahip aygıtı Satellite Pro C50-G, eğitim için uygun bir seçenek olarak öne çıkıyor. Koyu mavi şık dış yüzeyiyle çağdaş bir estetik görünüme sahip olan aygıt; meskende, ofiste yahut hareket halinde olan günümüzün çağdaş profesyonelleri ve öğrencilerine hitap ediyor. Satellite Pro C50-G, premium fiyat etiketi olmadan, kompakt ve alımlı form faktörüyle kullanıcısına günlük bilgi süreç gereksinimlerini karşılayan kuvvetli bir araç seti sunan Satellite Pro C50-G; günümüzde data güvenliğinin birfazlaca işletme ve eğitim kurumu açısından büyük bir telaş kaynağı haline gelmesi niçiniyle, tüm ayrıntıları aygıtta şifreleyen ve bilgilerin değiştirilme riskini azaltan fTPM 2.0 (Firmware Based Trusted Platform Module) teknolojisiyle geliştirildi.

Hibya Haber Ajansı