Efsane Salçalı Makarna Tanımı

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,928
0
0
Efsane Salçalı Makarna Tanımı İçin Materyaller

• 1 paket makarna (Ben filiz makarna yassı spagetti kullandım.)
Salçalı sos için:

• 1.5 yemek kaşığı salça
  • Sıvı yağ
  • Tuz
  • Su
Efsane Salçalı Makarna Tanımı Yapılışı

Merhabalar ???? yemek yapmaya vakit bulamayanların batılacağı enfes ve pratik bir tarifle karşınızdayım. Efsane sosuyla nitekim efsane bir lezzet, klasik bir yyecek salçalı makarna. Salçalı makarna tanımına kim. Nasıl hayir diyebilir ki?bir de şu biçimde bol salçalı sıcacık, dumanı üstünde. ????insanın ağzı sulanıyor. Bugün de ne yemek yapacağımız konusunda kararsızdık. İmdadımıza yetişti doğrusu. ????siz de şöyleki pratik, şöyleki lezzetli bir yemek arıyorum diyorsanız buyrun tanımınız hazır.
☑
salçalı makarna yapmayı herkes bilir. Bilmeyenler de öğrendi esasen. bir daha de siz lütfen defterinize ekleyip bana dayanak olun
♥
bunun üzere biroldukça tanım için hesabımı takip etmeyi unutmayın ki yapacağım her tanımdan haberiniz olsun
♥
hadi geçelim tarife????????????????????????.

1. birinci vakit içinderda makarna tencerenizi yarısına kadar su ile doldurun ve kaynamaya bırakın.
  2. Kaynayan suya makarnayı dökün biraz yağ ve tuz ekleyip karıştırın.
  3. Makarnayı en az paketinde yazdığı kadar, kâfi şayet olmazsa piştiğinden emin olana kadar pişirin. (benim paketimde 9 dk. Diyordu lakin benimki 12-13 dk. Sürdü).
  4. Pişen makarnanızı mutfak lavabosuna koyduğunuz süzgeçin üzerine dökün.
  5. O sırada sosunu hazırlayın.
  6. İçi boşalan makarna tenceresine salça ve yağı koyarak karıştırın.
  7. Yağın karıştığından emin pşun yoksa su ile yağ fışkırıp cızırdar.
  8. Akabinde biraz su ve tuz ekleyip karıştırın.
  9. Üstüne süzgeçteki makarnayı dökün ve uygunca karıştırın.
  10. Not:ben sos ile makarnayı karıştırdım ancak siz sosu farklı bir tavada yapıp en son üstüne dökebilirsiniz.Deneyeceklere şimdiden teşekkürler
    ♥
    afiyet olsun
    ♥
    paylaşımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum
    ♥
    .