Dündar’dan Özdil’e: Yazıklar olsun, mezarıma gelme

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Dündar’dan Özdil’e: Yazıklar olsun, mezarıma gelme Sözcü gazetesi müellifi Yılmaz Özdil, Sezgin Baran Kormaz’ın ‘gazeteci’lerle bağlantılarına ait kelamları, Uğur Dündar’ın yansısına niye oldu.

Özdil Twitter’dan yaptığı paylaşımda hesabından, Artı1 televizyonuna ait “Dürüst ve muteber (!) araştırmacı gazetecilerin SBK aşına su katmak istemem fakat, SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor… Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!.

SBK’nın kafakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum lakin söylemem demedim, bilakis açık açık söylüyorum, ABD’deki iddianamede yazıyor… Dürüst ve muteber (!) araştırmacı gazeteciler niçin bu konudan hiç bahsetmiyor diye soruyorum?” sözlerini kullandı.

‘SAKIN KARŞIMA ÇIKMA’

Uğur Dündar, Tuncay Mollaveisoğlu’yla Tele1’de yaptığı programda Özdil’in bu paylaşımlarına hayli sert cevap verdi. Dündar “Biri bana Yılmaz Özdil’i sorsa ‘Yılmaz pis bir işe bulaşmaz’ derim… Yılmaz’a da yazıklar olsun… Yazıklar olsun sana, yerin tabanına gir. Bitti benim için artık. Çok namuslu bir iş yapmışız, tebrik etmesi gerekirken imalı çamur. Yazıklar olsun.

Yılmaz sakın karşıma çıkma. Mezarıma dahi gelme. Seni görürsem fazlaca kötü yapacağım. Ben 77 yaşındayım. Zerre pislik bulamazsınız. Sırtımdan şu anda kanlar akıyor” dedi.

Tele 1’deki yayın sürerken Özdil, “SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de bedelli ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım bu biçimde…” paylaşımı yaptı.

Akabinde Dündar, “Açık açık yazacaksın, sen benim ne kadar namuslu olduğumu bilen 2-3 bireyden birisin, sen nasıl ima yollu da olsa çamur atmaya yeltenirsin… Berbat kalpli. sebebini de biliyorum, İsmail Saymaz’a takmış… Nasıl gitti elin o tweete, nasıl yazabildin onları” tabirlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)