Deniz otobüsünde cinsel taarruz: Çocuk istismarından da aranan saldırgan tutuklandı

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Deniz otobüsünde cinsel taarruz: Çocuk istismarından da aranan saldırgan tutuklandı İstanbul’dan Bursa’ya yolcu taşınan deniz otobüsünde, yanına oturan bir hanımı uyurken taciz eden 50 yaşındaki Yusuf Yıldırım, yolcular tarafınca yakalanıp, özel güvenlik gorevlilerine teslim edildi. Şikayet üzerine deniz otobüsünün rotası değiştirildi ve Yıldırım, Yalova’da polise teslim edildi. ‘Çocuğa istismar’dan aranan Yıldırım, ‘cinsel istismar’dan sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, pazar günü, İstanbul Yenikapı’dan Bursa’ya yolcu taşınan deniz otobüsünde meydana geldi. Deniz otobüsünün üst katında seyahat eden Yusuf Yıldırım, yanında oturan G.Ş. isimli hanımı uyuduğu sırada taciz etti. Yıldırım, bayanın uyanması üzerine panikle alt kata indi. G.Ş. sonrasındasında tacizi anlatınca deniz otobüsünde hareketlilik yaşandı.

Yusuf Yıldırım, alt kata kaçmaya çalıştı. Fotoğraflar: DHA

Kimi yolcular, alt kata inip Yıldırım’ı ensesinden yakalayarak, özel güvenlik gorevlilerine teslim etti. G.Ş.’nin şikayeti üzerine deniz otobüsünün rotası değiştirilirken, Yalova’nın Armutlu ilçesindeki iskeleye yanaşıldı. Yusuf Yıldırım, ihbar üzerine iskelede bekleyen Armutlu İlçe Emniyet Amirliği’ne bağlı gruplara teslim etti. ‘Çocuğa istismar’ kabahatinden aranan Yıldırım, sözünün akabinde ‘cinsel istismar’dan Gemlik Adliyesi’ne sevk edildi. Tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan Yıldırım, Bursa Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

‘BAŞINA GELECEKLERİ ANLAYINCA YANIMDAN KALKTI’

Polis ve savcılıkta tabir veren G.Ş., yanında oturan Yusuf Yıldırım’ın, kendisine elle temas ettiğini belirterek, “Bunun istem dışı olduğunu düşündüm çabucak sonrasında uyurken elini pantolonumun içine sokmamaya çalıştığını fark ettim. Korktum, panik yaptım. Başına gelecekleri anlayınca yanımdan kalktı. Kendisinden şikayetçiyim” dedi.

DENİZ OTOBÜSÜNDE YAŞANANLAR KAMERADA

Öte yandan taciz olayı daha sonrası deniz otobüsünde hareketlilik, güvenlik kamerasına da yansıdı. İmajlarda tacize uğrayan G.Ş.’nin ayağa kalktığı, Yusuf Yıldırım’ın süratlice deniz otobüsünün üst katından alt katına indiği ve birtakım yolcuların merdivenden inen Yıldırım’ı ensesinden tutarak durdurduğu anlar yer aldı.